Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megharapott a tengerimalac....

Megharapott a tengerimalac. Fertőzés?

Figyelt kérdés

Rosszul nyúltam hozzá ,felemeltem és megharapott 5 napja a malac, két napig fel volt dagadva az ujjam, iszonyatosan vérzett-átázott a kötés. Még így, 5 nap távlatában is nagyon fáj, de nem látok rajta semmi különöset.

Ötletek, hogy mitől fáj még mindíg?


2011. márc. 25. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A tengerimalac nyála a varánuszéhoz hasonló toxintermelő baktériumokat tartalmaz, de mivel kissebb a mennyiség ezért lassabban hat. Ezért is nem ragadozó a tengerimalac, mert mire az áldozat elpusztul, már rég messze jár. Javaslom hogy menj el a legközelebbi kórházba, biztos tartanak tengerimalac antitoxin savót.
2011. márc. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ujjamba is beleharapott mikor megszökött a szekrény mögé,és mivel a szekrényt elhuzni nem lehet,őt kellet kihuzni,szőrénél fogva(hosszuszőrű).bosszuból az első fogait belémmélyesztette...

össze kellett volna varrni,de irtozom a tűtől,igy sebkenőccsel kenegettem,fertőtlenitővel fujogattam,2 hétig fogni nem tudtam,be volt dagadva az ujjam

de elmúlt,nem lett bajom

2011. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy akármi bajod lenne. Az ujj amúgy is nagyon tud fájni, akár vmi kisállat harapta meg, akár máshogy sértetted fel. Ha nem gennyesedik, akkor nincs nagy baj. Betadinozd bőszen.
2011. márc. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zsolt.sala válasza:
sziasztok. En elmentem a surgosegire es kikacagtak. Szoval csinaljatok amit akartok, szerintem kis rivanol, es oxigenes viz es kesz. Tetanuszt ugysem lehet kapni. A surgosegin bekotik es antibiotikumot irnak fel. Remelem ez segit nektek.
2016. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!