Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma hoztam el a törpenyuszim,...

Ma hoztam el a törpenyuszim, eléggé feszült. Körbe körbe futkározik és rugdos, meg engedi simogatni magát, de nem fogadja még el a zöldséget, csak a tápot. Mit csináljak, hogy megnyugodjon?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem szabad így.Új neki minden, tedd be a ketrecbe és majd csak pár nap múlva engedd ki! Először meg kell szokja a helyet!Majd ha megszokta a szagod, meg minden akkor enged ki és próbáld meg simogatni.Nem biztos, hogy egyből lehet simogatni, nálunk nagyon sok idő telt el, mire hozzá szabadot érni.Most azonnal tedd be a ketrecbe és majd pár nap múlva próbálkozz, de ne úgy, hogy benyúlsz a ketrecbe, hanem nyisd ki az ajtaját, majd magától kijön, ha felkészült rá!
2011. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
és amúgy figyelj arra is hogy meg ne csípje egy szúnyog mert sajnos nekem elpusztult tőle:(
2011. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha hozol egy kis állatot a házhoz, idő kell neki hogy megszokjon téged is meg az új környezetet is...Nekem a törpehörim szinte 1 hétig csak este jött ki a kis házából mikor már aludtunk. Ma már ha meglát, majd kiugrik bőréből... de idő kell nekik, ne sürgesd, álld meg hogy nem piszkálod egy darabig és akkor később sem lesz félős, most éppen elég stressz volt neki az uj hely..
2011. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mennyi idős? Csak mert zöldséget kb 3-4 hónapos kortól kaphat. Az enyém már 2 hónapja van meg, és még nem adok neki, csak tápot és szénát. Gyümölcs is majd ilyen 4 hónapos kortól, de a nagyon kis mennyiségben, mert cukros. Hagyd szegény kis nyuszikát, hadd szokja meg az új helyet :)
2011. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 hónapig tartott, mire megszokott minket a nyuszi és már nem húzódott el a simogatástól, vagy nem rezzent meg, amikor megmozdultunk. De megérte, mert most a legkedvesebb kisállat, akivel találkoztam. Az sem zavarja, ha dögönyözöm. Legyél hozzá türelmes és idővel meghálálja. Elvileg zöldséget sem kaphat, bár mi 2 hónaposan adtunk neki, mert az állatkereskedésben, ahol vettük, már rászoktatták a répára.

És kedves 1-2. hozzászóló. Azért halt meg a nyuszid a szúnyogcsípéstől mert nem oltattad be.

2011. ápr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.A 2.választ nem én írtam, nekem a nyulam be van oltva.
2011. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Honnan hoztad? mert érdemes megkérdezni, hogy mivel etették, nálunk nem volt zöldség probléma, mert már pici kora óta kapott, de tényleg nagyon félénkek, ellenben ha finom falatokkal kínálják, ezt letudja gyűrni. A ketrecbe nem szabad nyúlkálni, az a biztonságos menedéke, ezért ki kell csalogatni. Minden nap foglalkozz vele, hogy szokja, és érdemes ölbe venni, hogy ahhoz is hozzászokjon, mert akkor kevesebb gondod lesz a dokinál és a karomvágásnál (tapasztalat)
2011. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!