Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídithetem meg a...

Hogyan szelídithetem meg a törpenyuszim?

Figyelt kérdés
Még kicsi,5 hetes,engedi simogatni magát a ketrecbe,de ha kiengedem inkább elszalad,mint,hogy odajönne,kiengedni félek kicsit,mert elrághat vmit ameddig nem figyelek oda,és nem is szobatiszta.
2011. ápr. 3. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg szobatisztaságra lehet szoktatni, de nagyon nehéz. Főle ha nem ivartalanítod.

Ha kiengeded, akkor készülj fel a rágcsálásra! Elektromos vezetékeket valamiért imádják. Enyém elrágta egy elektromos kütyü kábelét, szerencsére nem volt áram alatt. Nálunk a tapétát is lepusztította, és a bútorokat is faragta.

Én úgy csináltam, hoy sokáig nem enedtem ki, csak ketrecben haverkodtam vele, aztán a konyhában engedtem ki (ott nem tudott semmit bántani, mert a vezetékek magasan vannak, fal csempe, nem tapéta, öreg asztallábnak meg mindegy) Ott hagytam, hogy szaladáljon, és néha játszottam vele. Sokat segített az, hogy az állatorvos azt mondta, hogy fogjam diétára... Mindig legyen szénája és vize, magokat naponta csak egyszer kapjon, és akkor is csak egy teáskanálnyit... zöldség és friss gyümölcs pedig jó lesz jutalomfalatnak. Néhány hét alatt rászokott arra, hogy ha kienedtem, akkor jött utánam, és hízelgett hogy adjak neki répaforgácsot.

2011. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ninoky válasza:
ahhoz hogy egy nyúl megbízzon benned nagyon sok türelem kell mer alapjában véve óvatos állatok.A nyúl álltalában kiválaszt magának 1 területet és odavégzi a dolgát ugyhogy szerintem oda szorj le egy macskaalmot(nekünk is van és nekünk bevált)Ha sokáig türelmesen foglalkozol vele eteted a kezedböl simogatod beszélszhozzá ilyesmi akkor megtanulja hogy lehet benned bízni (de akkor se biztos hogy odajön hogy simogasd meg mert sok nyúl nem szsereti ha simogatják)
2011. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!