Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez milyen állat? (lent)

Ez milyen állat? (lent)

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 7. 21:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem oposszum. Édes :)
2011. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
nem tudom h milyen, de rohadt aranyos :)
2011. ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is oposszum.

Nagyon aranyos.:))

2011. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
vagy oposszum vagy afrikai ecsetfarkú pele :D
2011. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez egy ecsetfarkú pele. 3-4ezer Ft körül szokott lenni.


Erről azt kell tudni, hogy egy éjjeli állat, ami ha felkapcsolod a villanyt este, akkor már el is menekül. Csak akkor jön elő ha csend van, nyugalom és sötét, vagy legalább félhomály. Tehát gyakorlatilag soha nem látod.


Amikor előbújnak, össze-vissza rohangálnak a faágakon, gyorsak és ügyesek. Kis tálba lehet berakni nekik kaját, pl megesznek ilyeneket, hogy: tücsök, lisztkukac, kis csótány, alma, gyümölcsök, mogyoró, de a nagy élő sáskát is levadásszák. Ezek társas lények, kis kólóniákban élnek, ezért minimum kettőt kell venni belőlük. Forgácsban alszanak. Egy kis házat be lehet nekik rakni, meg sok wc papír gurigát bujkálónak. Vizet talán tálból isznak.


Az itatót nem tudom mennyire találják meg, de ez nem olyan mint egy hörcsög, vagy egy egér, hogy megmutatod neki hol az itató, mert ahogy odamész, csak megmoccansz, már egyből el is bújnak. És ha nincs hova menekülniük, akkor egyszerűen beássák magukat a forgácsba.


Tulajképp annyira nem látod őket nappal soha, hogyha egy megdöglik, azt se fogod észrevenni :/

Ezért ez nem éppen egy jó háziállat.


Az ecsetfarkú pele az méretre olyan kicsi pont mint egy szürke egér. De ha csak szürke egereket veszel azzal jobban jársz, mert azokat legalább látod nappal is.


A csincsilla testalkatra pont olyan mint az ecsetfarkú pele csak a csincsilla az sokkal nagyobb, mint egy nyuszi, akkora, de ő legalább emberbaráti, hálás, nevelhető és kézhez szoktatható jópofa állat.

2011. ápr. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2011. ápr. 9. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!