Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy értékelitek, hogy húsvétk...

Hogy értékelitek, hogy húsvétkor mindenki nyulat vesz?

Figyelt kérdés

Szerintem borzasztó, ha valaki ünnep miatt, vagy ajándéknak állatot vesz, mikor át sincs gondolva, hogy mi lesz vele, ez egy állat életéig tart.. stbstb..

Mert nem az van, nekünk is kiállatkereskedésünk van, 2 szemszögből tudom nézni, 1: a sok ember veszi a nyulakat, milyen jó pénz, 2: mit fog vele csinálni? nyúlpörkölt? át van ez gondolva? elmerjem adni azt az életet?


2011. ápr. 10. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én felháborítónak tartom.Nekünk van törpenyuszink, de nem csak idei húsvétra, hanem remélem még kb. 10 húsvétra.Ha valaki nem akarja megtartani, akkor szerződést írjon alá, hogy átveszik húsvét után a nyulat.
2011. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én nem veszek és elítélem, amikor valaki csak úgy hirtelen felindulásból állatot vesz. Annak szinte soha nem lesz jó vége :-(
2011. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én tengerimalacot veszek. :)
2011. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Medvét akartam venni tavaly, de egyrészt drága volt, másrészt ki evett már medvepörköltet?
2011. ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet. Az a gond, hogy egyesek alapból felelőtlenek, és mind1, hogy húsvét vagy egy egyszerű hétköznap, az ő állatuk szenvedni fog. Tehát nem a húsvét a bűnös, hiszen attól, hogy ilyenkor vesz valaki nyulat, még becsülettel gondoskodhatna is róla akár, ha akarna... És itt sajna a nem akaráson van a hangsúly, persze van aki akar, az tud is.
2011. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én barátnőm húsvétra kapott ugyan nyulat, de ez már 2 éve volt, és a nyúl azóta is megvan, megtartották. Ha valaki úgy veszi meg, hogy csak addig a két napig kell, utána meg nem tudja, hova tegye, azt felelőtlenségnek tartom.
2011. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én nagyon sajnálom azokat a nyuszikat... ki tudja, mi lesz velük húsvét után. bár gyerekkoromban nekünk is volt "húsvéti nyuszink", az ünnep után levittük vidékre nagymamámhoz és ott él sok sok évig az udvarban szabadon.

Egyébként én is épp most vettem nyuszit. Nem húsvéti nyuszinak, csak ilyen volt az időzítés, mert most adtam le a szakdolgozatomat, és az volt a megegyezés, h akkor lehet nyuszim, ha elkészülök. És tök idegesítő, h mindenki azt kérdezi, h "jéé, van húsvéti nyuszid?" nem, csak simán nyuszim van :S áááhh

2011. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ja, és még annyi, h még 1 hete sincs nálam a nyuszó, de már most tudom, h sosem tudnék tőle megválni!
2011. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Úristen de cuki! Jól fog mutatni a tojások közt! Felöltöztetem, és játszok vele! Majd kis kosárkában sétálok vele az utcán!! Anyaaaaaaaa, vedd meeeegg!! Lécci!!


A szülő persze megveszi, hisz húsvét van, ilyenkor nyulat kell venni.

De hopp! Hol fogják tartani? Á, még megvan az a hörcsögketrec. Tud benne ücsörögni, tökéletes!

Kaja, kaja kaja.. Hm.. áá! az az 50 Ft-os pont megfelelő lesz! Hm.. Hamuval, meg cukorral. Á, biztos szeretni fogja. Ó, hisz ott csokibevonatú drops-ok is vannak! Ilyet venni kell! Tejtermékkel. Nyamm. Biztos szeretni fogja.

Veszek neki 5L forgácsot. Majd abba piszkít.

Megfogom a fülénél, hisz ott kell. A nyúl sikít egyet. Á, hogy élvezi! Egyemismeg!

Be a cipősdobozba.


A gyerek otthon sikítozik. Van egy nyulam, van egy nyulam! Áthívja a barátait: nézzétek, van egy húsvéti nyuszim! Minden kisgyerek órákig babusgatja a halálrarémült nyulat.

Belerakják a ketrecbe. Elé a tálkába púposra rakott táp, had egye.


1 nap...


2 nap...


3 nap...


Anya, ez a nyúl harap, és morog! Meg nem csinál semmit! Nem lehet vele játszani. MIntha kicsit dagi lenne. úúúgy meguntam! tiszta unalmas. Meg büdös. Anyaaaaaa, kiskutyát szeretnék!!

Szegény Anyuka mit tegyen? Hát fog egy kartondobozt, és kirakja a nyúllal együtt, hátha elviszi a kukás. A nyúl seperc alatt kirágja, és világnak megy. Egy kutya elkapja.


..........................


Valami ilyesmi az egész. Borzalom. Én betiltatnám, hogy egyáltalán bármikor áruljanak ÉLŐLÉNYT a kisállatboltban. Tudom, hogy ez a pénz. Az én hörcsögöm is onnan van bocsánat volt. De kérek mindenkit, hogy vegye a fáradságot, és mennyen el tenyésztőhöz! Az én nyuszim is onnan van, és augusztusban kaptam.

Ne a kisállatboltól vegyünk nyuszit, ahol kb. mind beteg! Kérem!

2011. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha lenne egy olyan hely, ahol bérbe lehet venni pár napra nyuszit, szerintem sokan élnének vele.

Semmivel sem embertelenebb, mint a normál eladás, hiszen ott sem lehet tudni, hogy ki milyen gazda lesz otthon a négy fal között.

2011. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!