Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap a mongol futóegere...

KicsiSráác ^____^" kérdése:

Miért harap a mongol futóegerem? (Írjatok! Fontos! )

Figyelt kérdés
Néhány napja vettem 1 pár mongol futóegeret és azt olvastam előtte róluk,hogy nagyon aranyossak és,hogy nem harapnak...Az aranyosággal igazuk volt a de harapással nem :(...Hogyan tudnám leszoktattni erről őket ??
2011. ápr. 11. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Első dolog: Ha veszel egy kis rágcsálót, pár napig nem piszkálod, mert már maga az új hely nagy stressz neki...majd ha kicsit oldódott..megszelidíteni lehet úgy, kézből eteted, kiveszed szaladgálni, szoktatod a hangodhoz őket...előbb utóbb a kezedhez kellemes dolgokat párosít, mint a csemege vagy a szaladgálás! és fontos még hogy étel szagú kézzel ne nyúlj hozzájuk, mert a kezedet kajának gondolja és beleharap.Simogatni is eleinte óvatosan!
2011. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,igen...Mostmár nem nagyon harapnak,de azért még próbálkoznak...Ezért mikor nyúlok be hozzájuk akkor a pulcsimnak az ujját a kézfejemre húzzom és úgy nem nagyon akar harapni ...Ja,és én terráriumban tartom eléggé nyugodt helyen(már amennyire nyugodt lehet az én szobám xD)..Az úgy jó nekik ?
2011. ápr. 11. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is akváriumban van a hörim, de teljesen jó neki, van nagy helye...ketrec annyival előnyösebb nyáron szellősebb. Megfogáshoz meg szerintem használj egy konyha kesztyűt, azon nem tud átharapni
2011. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Másik posztnál már írtam, hogy a terrárium nem jó ötlet. Nem szellőzik, de ráadásul túlzott félénkséget is okozhat - így a harapást is. Merthogy ezek a rágcsálók eredendően "zsákmányállatok" számtalan ragadozónak, így ha csak fölülről jönnek a hangok, és fölülről fogod meg őket, akkor bizony megijednek... :( KETREC! Rágcsálókat ketrecben tartunk. Az akvárium a neve (aqua=víz) szerint is a nedves közeget igénylő állatoknak van.
2011. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Előző válaszolónak: Az mint szép és jó amit leírtál...

viszont egy mongol futóegeret elég merész ötlet ketrecben tartani, mert nagyon rendezkedősek és fél perc alatt kifogják kotorni az összes almot.

Szóval kérdező,ha nem akarsz minden nap pórszívózni akkor maradj szerintem a terráriumnál.Plusz ha véletlenül az a ketrec műanyagból van, szét fogják rágni és meglógnak.

Én terrárium párti vagyok és egyáltalán nem félősek az egereim.

2011. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is terrárium párti vagyok:)...és mióta abban tartom őket sokkal tisztább a szobám is :)...És köszönöm mindenkinek a válaszát !
2011. ápr. 15. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp jobb a terrárium, a ketrecnek több a hátránya. én most készülök a 3 nőstényemnek terrát készíttetni. olyat kell venni, aminek oldalt nyíló ajtaja van, így nem felülről szeded őket ki, hanem oldalról.
2012. jan. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!