Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért evés közben bogyózik a...

Miért evés közben bogyózik a nyuszim? Le fog erről szokni?

Figyelt kérdés

Pisilni már csak a wc-jébe pisil, de a bogyókat evés közben rakja le a tálkája mellé. Tudom, hogy sok türelem kell hozzá stb, de meg fogja ezt tanulni, hogy azt is a wc-be csinálja? Vagy van valami módszer, amivel rá tudom vezetni?

(egyébként néha sikerül a wc-be is, ha pl kint van a szobában, és csak wc-zni megy be... de evés közben majdnem mindig ott helyben végzi el)


2011. ápr. 12. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom még kicsi a nyuszid, ilyenkor nem tudják annyira tartani mint idősebb korban, ami bemegy az ki is jön hamar, tolja ki a következő adag azt ami bent van. Ez teljesen normális. Légy türelmes, használja majd a wc-t egyre gyakrabban ( de felnőttként is elejt majd 1-2 bogyót kint is).

Ha a szénatartót úgy helyezed el, hogy a wc felett/mellett legyen, hogy onnan elérje akkor a wcből fog enni nagy valószínűséggel. Ezt megpróbálhatod a tállal is, hogy közelebb húzod a wc-hez, de ez kicsit nehézkesebb.

2011. ápr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez mindig így lesz, nem fog róla leszokni. A nyuszim már majdnem másfél éves, több mint 1 éve van nálunk, de mindig így csinálja. Ahogy már írták, tedd a wc mellé a szénatartót, úgyis szeretnék wc-zés közben szénázni. Mi elbarikádoztuk a tálját is, így csak úgy tudott enni, ha ráült a wc-re. Egyedül ez vált be. Az érdekes az nekem, hogy ha valamilyen okból a ketrecen kívül kap enni, eszébe sem jut bogyózni közben.
2011. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van már több mint 3 éve.:) Ha szénát estik vagy tápot akkor egész nagy kupac bogyó marad utána, de hát ez van. Én minden nap össze söpröm a ketrec aljáról a terméket, kint pedig szerencsére nem nagyon bogyózik. A nyúl az már csak ilyen, akárhogy is nevelgeted, tanítgatod akkor is nyúl marad.:)
2011. ápr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!