Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül két tengerimala...

Mennyibe kerül két tengerimalac gondozása?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva költözünk össze párommal, és szeretnénk tengerimalacot. Lehetőleg kettőt, hogy ne unatkozzanak, ha nem vagyunk otthon.

Nektek mennyibe került az indulás, és havonta mennyibe kerül a gondozásuk?

Szeretném jó minőségű táppal, egészségesen etetni őket.


2011. ápr. 12. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem édesapám csinált faládát nekik. Mi vitakraft táppal etettük őket. Hát a naponta egy-két alma, répa, esetleg saláta. Hát ennyi a tartásuk, meg persze váratlan állatorvosi költségek. Nekünk is kettő volt, de gyakran volt kismalac is...
2011. ápr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Nekem van 1 kis tengerimalackám

Ketrece nyúlketrec (csak mondom h most a fressnapf-ba le van akciózva 5000 Ft) féláron van!

Kimérős kaját veszek 1 kiló 500 Ft és az kitart kb 2 hétig. Rengeteg zöldség naponta vagyis a méretéhez képest zabál :) 1 nap fél salit 1 répát és 8 karika uborkát eszik kb. De ha odadnám neki az egész salit képes lenne befalni.. xD

2011. ápr. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ez még lemaradt az almot hetente cserélem alatta, rengeteg kell alá mert sokat pisil 1 zsák alom 800 Ft az 5 alomcserére elég.
2011. ápr. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 lilla0930 válasza:
hát nekem 4 van mert lefialt és nekem a ketrec 11.000 ft volt de ilyen kis házzal (szükséges a búvóhely nekik ha vmiből megijednek) nekünk a piacról szoktunk vásárolni kb 3000-4000 ft hetente de ez 4 malacnak ez csak a répa,uborka,stb de a táp 500 ft és nekem ilyen winston táp van (rossmanból) meg + az alom mi az ingyen kapjuk ilyen ajtókészítőtöl forgácsot de ha jön a jó idő füvet is kaphatnak sali helyet esetleg (megmosva,gyöekeret eltávolítva) :D
2011. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kell hozzájuk ketrec, legalább 100x50 cm-es, a terrárium nem jó. Azonos nemű malacokat szerezzetek be, mert nem kell fölöslegesen szaporítani. Kell jó minőségű táp, amiben nincs kukorica és szotyi. Az alomnak is jó minőségűnek kell lennie, ne legyen poros, vagy durva, hogy felsértse a lábát. Igazából egyszeri beruházással nem olcsó, ha valóban jót akarsz nekik, de később nem olyan vészes. Azt mondanám, hogy amíg csak két röfim volt, havi 2-3 ezerbe voltak.
2011. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kedves 2. válaszoló! ha jól értem még fiatal a malacka. Elég sok kaját adsz neki, vigyázz nehogy elhízzon, mert a malacokat nem szabad csak úgy fogyókúrára fogni
2011. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a fressnapf-ban tudsz mindent beszerezni olcsón pl.:

-ketrec (min 100x50-es)

-ház!!!

-golyós itató

-etetőtál

-széna!!! (ez a legfontosabb táplálék)

-mag

-alom

- fogkoptató, só karika, jutalomfalat....

(könyvet is tudsz venni amibe minden bele van írva a tartásukról)

nekem kb 1 évi tartás 30-35000 ft

2011. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Eszter:) ***** válasza:

Szia:)

NEkem is van kettő malackám egy fiu és egy lány.Lesznek majd kölykök és megtartom öket.:)

Hát nem kerül az olyan sokba.:DLeirom mi kell hozzá:

-Golyósitató Ár:1000-2000

-Forgács Ár:300

-Ketrec (de akvárium is jó) Ár:5000-től

-Széna Ár:600 körül (itt)

-Nyaló só(kicsike) Ár:150

-Táp Ár:400-tól

-Ha szeretnéd sétáltatni(Hám+Póráz) Ár:1000-től


Remélem sokat segítettem.:)

Szia!

2011. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

kb 20-25ezerbe simán belekerülnek 1 hónapba,1 nagy és két kicsi van nekem


plussz ehhez jön az orvos,ami az éven már 30ezernél jár,mert meg voltak fázva illetve ivartalanitva volt a kisfiú

2011. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem beleférnek a havi kiadások mellett a költségvetésbe :)
2011. ápr. 14. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!