Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsög tartása? Mennyire...

Aranyhörcsög tartása? Mennyire kezes? Mennyire szereti ha simogatják kézbe veszik? Írjatok lécci tenyésztőket? (ha van akk honlapot is lécci) És úgy általában milyenek? A személyes tapasztalatokat is nagyon szívesen fogadom!

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm mindenkinek! :))
2011. ápr. 16. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én nem vagyok hozzáértőnek mondható, de egy saját "élményt" leírnék:)

Tíz év körüli lehettem, és a csövek mellett ( panelban ) érkezett egy höri. Egy napra rá a párja. "Befogadtuk" őket. Mindig kiszöktek a helyükről, de mindig meg is találtuk a lakásban. Egyszer volt egy nagyon aranyos szitu. Mentünk haza este, kapcsoltuk a villanyt, és az egyik höri szaladt ki a szobából:) Nekem nagyon tetszett, nem elbújt, hanem szaladt "fogadni" minket:)

2011. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam megfordult még régen vagy 7-8. Abból kb. 2 volt elég kezesnek mondható, illetve volt 1 elég agresszív, amelyik többször harapott is, a többi olyan átlagos. Nappal jórészt elég mélyen alszanak (nagyon aranyosak voltak, kaptak takarót és jól belebugyolálták magukat), ilyenkor ha hozzájuk nyúlsz, akkor megijednek és sokszor harapnak. Ez mindegyikre érvényes. Amúgy az egyik kezes egyedül volt, akkor elengedtük a szobában (kétszer le is esett a panelek közötti hézagon az alsó szomszédhoz) és nagyon szeretett kommandózni. Ha már kellően kifárasztotta magát, akkor nagyon szelíd volt, gitároztunk neki és csendben hallgatta. De amikor esténként felébredt, evett és megmosakodott, majd elkezdett kaparni, akkor nem bírt meglenni a kezünkben, mert már nagyon várta a futkározást a szobában.

A hörcsögökkel szerintem az a legnagyobb baj, hogy ha nem engeded ki őket a szobában (ami elég balesetveszélyes, nálunk történt egy rátaposásos haláleset sajnos) és az egész életüket a terráriumukban töltik, az szerintem állatkínzás. Egész este, éjszaka a terráriumukban köröznek kaparva, ki akarnak jutni. Nem érik fel ésszel, hogy nem sikerülhet. És ezt megcsinálják minden egyes nap, minden este, éjszaka. Ennyi az életük, nappal alszanak, éjjel kaparnak. Szerintem ez nem élet. Ha pedig kiengeded őket, akkor nagyon kell rájuk figyelni. Ha kellően kifáradtak, akkor lehet őket simogatni, elüldögélnek, eszegetnek a kezedben. (Bár kinti területen nem esznek annyira, inkább csak a pofazacskójukba tömik és "hazaviszik".) De a vadabb hörik még igazából ekker sem hajlandóak erre.

Leginkább az a megoldás, hogy ahonnan beszerzed őket, válogatsz egy kicsit, megnézed melyik mennyire nyugodt. Bár nappali körülmények között kicsit más a helyzet, mint este. De arra is vigyázni kell, de az is előfordulhat, hogy a nyugodtság mögött valamilyen betegség lappang és csak nincs ereje a csínytevésre. Egyébként én úgy tapasztaltam, hogy talán a fiú hörcsögök a szelídebbek, persze biztosan vannak ez alól kivételek.

2011. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nagyon hozzá tudnak nőni az emberhez, nekem egy szürke szíriai aranyhörcsögöm van, szép hosszú szőre van, nagyon szép kis jószág

az enyém nem a legkezesebb, de nem támad lesből :D, egyszerűen imádom, nem lehet vele betelni, ha elég hosszú ideje van már nálad, felismeri a hangodat, és ha meghallja, kimászik a házikójából, kiskorától kezdve kell kézhez szoktatni, de az első pár napon békén kell hagyni, hagy szokja a helyét, én csak ajánlani tudom, de nagyon sokat kell vele foglalkozni

2011. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

www.apromancs.hu

Én őt ajánlanám, nekem is tőle van hörikém. :))) Ráadásul minden infot is megtalálsz a hörcsikről a honlapján.

2011. ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát.. nekem most van az első és imádom :) kezesnek nem mondanám, mert eléggé félős, simogatás alól is kibújik sokszor. De ha kiviszem ritkán levegőzni, egy kartondobozba beteszem, és az neki nem annyira tetszik, mert nem szokta meg meg minden, de egyből fut a kezembe :D aranyos :)
2011. ápr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Nekem most dzsungáriai törpehörim van. Én is imádom és ő elég szelíd. Csak kíváncsi voltam hogy őket mennyire lehet kézhez szelídíteni. Meg gondolkoztam hogy veszek egyet a tesó(i)mnak mert ugye a törpehöri azért sokkal kisebb és hát félek a kezükbe adni.(főleg a kisebbnek) :)

2011. ápr. 17. 09:55
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


- ez egy jó oldal

2011. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az enyém borzasztó kezes volt (lány)kis zsemle színű (aztán később kiderült hogy valószínüleg azért nem harapott (még akkor se ha felébresztettem ,csak akkor mikor kajaszagú volt a kezem) mert idegbeteg volt (beltenyésztett...):( )
2011. ápr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most van 1 hím ő nagyon kezes sose harapott csak izeg-mozog
2011. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!