Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit szeretnék. Extra mini...

Nyuszit szeretnék. Extra mini toy, vagy lógófülű?

Figyelt kérdés

NEM! még mielőtt bárki is azt hinné, hogy jajj itt a húsvét és egy idióta be van zsongva hogy márpedig neki nyúl kell aztán húsvét után meg megy ki az utcára NEM!

Volt már nyuszim, oroszlánfejű törpe, de most valami más fajtát szeretnék.

Az extra mini toy, vagy a lógófülű szelidül könnyebben?

Nekem olyan kis nyuszomuszo kell, akit lehet simizni, meg dajkálni, meg játszani vele.

Persze nem gyenisztrálnám agyon :) csak nagyon szeretgetném.


2011. ápr. 18. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
NEM LÉTEZIK extra mini:S
2011. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
A nyúl szelídíthetősége nem a fajtától függ, hanem hogy milyen helyről hozod. Ha jól bántak az anyával és foglalkoztak a kicsikkel, akkor szelídek lesznek. Ha elhanyagolták, akkor harapósak. A bolti nyulak 90%-ban az utóbbi kategóriába esnek. Mivel extra mini toy nyúl mint fajta nem létezik, ezért aki ilyet árul, az biztosan nem korrekt tenyésztő. A legkisebb fajta a holland törpe. Általában az oroszlánfejű törpenyulat hívják "extra mini toy" nyuszinak, de ez egy teljesen átlagos méretű törpe fajta. Legfeljebb akkor marad extra mini, ha beteg és alultáplált.
2011. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is írták amilyet te szeretnél, olyan nyúl nem létezik, hivatalosan lógófülű sem.

A jelenlegi két legkisebb fajta a hollandtörpe (itthon max 1,5kiló lehet), és a miniatűr kosorrú,(az a lógófülű) ami szintén ilyen súlyban van.

Minden nyúl külön egyéniség, és nem mindegyik szereti, ha nyúzzák, de a biztonság kedvéért mindenképpen tenyésztőtől vedd.

Itt vannak a megbízhatóbbak:

[link]

2011. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Neten láttam az extra mini toyt, és adott is ki képet...hát mindegy a lógófülű jobban is tetszik.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. ápr. 18. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Neten lehet látni a gyógyító webgömböt is, mégse létezik :)
2011. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Extra mini toy-nak nevezik, de ez nem hivatalos...csak a szaporítók ragasszák rájuk, hogy könnyebben eladhatók legyenek.
2011. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ő egy nagyon jó tenyésztő!

Sajnos nem írtad, hogy hol laksz de nála kezes nyuszikat lehet venni. Én tőle vettem egy logófülüt.Hát mit ne mondjak hihetetlen. Olyan mint egy kiskutyus elfekszik az ölemben. Bár sokat foglalkoztam vele! :) Ha kis nyuszit veszel 7 heteset és sokat foglalkozol vele biztosítalak arról, hogy szelíd lesz és talán még a nevére is hallgat! :)

2011. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon tetszenek ezek a nyuszikák.

Győrött tanulok, szóval zirc még elfogadható távolságban van. Azt megkérdezhetem, hogy mennyibe került a lógófülű?

És hogy hol tartod? lakásban, vagy kertben?

Mert én szeretném itt is ott is. Néha velem szobában, amikor meg jó idfő van akkor had szaladgáljon a kertünkben. Tiszta fű az egész, biztosan jól érezné magát.

2011. ápr. 19. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!