Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ketrec vagy akvárium?

Ketrec vagy akvárium?

Figyelt kérdés
Melyik jobb egy dzsungáriai törpehöri-nek. Mert az egyik barátnőm azt mondta hogy a ketrecben rágja a szélét vagyis a rácsot és abba belepusztulhat. Ez igaz?? :O már megrendeltük az egyik ketrecet ( még nincsenek meg hörik, majd nemsokára meglessznek, 2 lány tesó) de akkor vegyek még egy akváriumot is?? amúgy két ketrecet akartam venni. de akkor.......??
2011. ápr. 21. 10:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
A ketrec nyáron szellősebb, de viszont tényleg rágja folyamatosan, elég idegesítő de nem pusztul bele...Nekem akváriumban van, egy 80 l-es ben
2011. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
A barátnőd hülye volt.Nem pusztul bele a hörcsög, csak te fogsz, mert ha rágcsálja a rácsot, az hangos egy kicsit.Nekünk is volt mindkettő, de a ketrecböl kibújtak gyakran amikor voltak szopós kölykök. Az akvárium a legbiztosabb, ott ki sem esnek, látnak is, és a forgács sem szóródik, ha turkálják. De ahogy te érzed, neked melyik felel meg. A biztonság kedvéért vehetsz kettőt is.
2011. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

nem pusztul bele csak lejön a színe....:)

Nekem a tenyészállatok akváriumban vannak, a megtartott "kedvencek" ketrecben.....

Jobban szeretem őket ott mert átláthatóbb, meg szerintem több mozgásra készteti őket.. (mászás)

De arra majd figyelj hogy ne veszekedjenek sokat......vagyis ha elfajul külön kell választani őket, tehát két ketrec....

Nálam is két lánytestvér maradta meg együtt nőtek fel és kb 4 hónapos korukba az egyik elkezdte szekálni a másikat, teljesen kikészítette idegileg is, külön kellett választanom őket.....

Elég régóta "tenyészetem" a höriket és 50-50% (visszajelzések alapján) hogy megmaradnak egy helyen....

Sajna magányos állatok....

(Bármi kérdésed van csak írj)

2011. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
értem akkor az úgy jó hogyha nyáron a ketrecben van a hideg napokban pedig átrakom az akváriumba????? vagy úgy már bezavarodna szegényke????
2011. ápr. 21. 10:48
 5/35 A kérdező kommentje:
akkor rendeljem meg a másik ketrecet is??? vagy vegyem meg az akváriumot???
2011. ápr. 21. 10:51
 6/35 anonim ***** válasza:
Nekem egy jó nagy akváriumban van. Ott jól érzi magát.Szerintem azt nem szeretné ha oda- vissza rakosgatnád, mert azért ő is kialakítja magának a kis helyét attól, hogy takarítod. Ha viszont akváriumban van akkor jól szellőzhetőnek kell hagyni a tetejét, mármint hogy pl. ne lógjon a szekrény felsőbb polca az akvárium fölé.
2011. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Ha szobában vannak és tudsz mellettük aludni hagyd szerintem a ketrecben......

Csak vigyázz a huzatra....

Meg tényleg jobban szemetelnek, de ezt én úgy oldottam meg hogy csak egy marék forgácsot kapnak, meg sok sok wc papír gurigát és azt szétszedik...így maguk építik a fészküket....

Mindig ott járkálok mellettük nem félnek és nincs késztetésük arra hogy felpakolják és eltüntessék a házukat...

Így kevés forgács megy a ketrec mellé......de azért naponta körbeseprem....(Mondjuk ott vannak a malacok is....)

2011. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Én személy szerint az aksit javaslom...szökés biztos, nem rágcsálja, könnyen tisztítható stb..nekem mindig abba volt eddig, összes hörim...szerintem ha gondolod egy aksi egy ketrec arányban csinálhatod, aztán meglátod
2011. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonság kedvéért tarts otthon egy akváriumot, még akkor is jó jöhet ha ketrecet takarítod.....
2011. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló azt mondta hogy tartsak otthon egy akváriumot és a höriket a ketrecben tartsam. akkor mért kell az akvárium?? ha összevesznének rakjam szét őket??
2011. ápr. 21. 11:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!