Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillatartók: mivel jár,...

Csincsillatartók: mivel jár, és milyen a csincsilla tartása?

Figyelt kérdés

Több 8 éve vagyok degutartó, rengeteg jó tapasztalatom van róluk, tenyésztettem is őket egykor. Jelenleg 2 degum van, az egyik 5 éves, a másik lassan 9 éves, odafigyelek rájuk, meg szeretem őket nagyon. Mindig szeretnék valamilyen kisállatot tartani, és gondolkodtam a csincsillatartás elkezdésébe, amiről szeretnék pár információt megkérdezni.


1. Van egy macskám, nem tudom hogy a csincsilla-macska páros mennyire jön ki jól, a macskám fél a deguktól.


2. Ketrec. Tipikus kétszintes ketrecem van, ami ugye a deguknak elég, csincsillának nem. Van még 2 ketrecem (a tenyésztések miatt), arra gondoltam, hogy az alapketrecet összeszerelem az ugyanakkora másik ketreccel. (Hegesztéssel,stb). Ha ez sem lenne elég, akkor a 3-at is rászerelem. Ez helynek mennyire lenne elég (mondjuk 3 csinnek elég)?


3. Hallottam hogy a csincsillák kényesek a kajára. Deguknál és macskánál is a legjobb minőségű dolgokat vesszük, ez sem akadály.


4. Milye a viselkedésük a degukhoz képest? Vagy aki nem ismeri a degukat: ragaszkodóak-e, naponta mennyit kell velük foglalkozni stb. Hallottam, hogy éjszakai állatok, engem ez sem zavar.:)


4. Honnan érdemes beszerezni? Kisállatkereskedésből vagy tenyésztőtől. Milyen alfajai vannak, ti melyiket tartjátok?


Előre is köszönöm!


2011. ápr. 29. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp (hobbi)tenyésztőtől vedd, a kereskedésekben nagyon megviselt, nem jól tartott csinikkel találkozhatunk, akiket szinte megfogni sem lehet harc nélkül, nem kézhez szokottak.

Társas lények, ezért jó ha nem akarod magányosan tartani.

A ketrecről és a macska dologról nem tudok sokat mondani, ha nézegeted a hobbitenyésztők oldalát, meglátod majd hogy mekkora ketrec kell + kérdezhetsz a cica ügyről is.

Fel kell készülni, hogy ők nem ölbebújós állatkák, nem nagyon rajonganak azért hogy összekoszold a szép kis bundájukat :)De nagyon szerethetők, imádnak a ketrecen kívül bandázni.

A kajánál a sok zöldség-gyümölcs fogyasztásra is figyelni kell, az káros lehet.

Szeretnek porfürdőzni is ( ez elengedhetetlen), kifejezetten van fürdőhomok nekik a boltokban.

2011. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és inkább a színekben vannak eltérések köztük, több fajta is van, de amit otthon tartunk csak 1 ( vagy talán 2, de úgy tudom 1)
2011. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van már tapasztalatod a degukkal, akkor a csinekkel se lesz nehéz dolgod szerintem.

Ha olyan ketreced van, amire gondolok, (Frici nevű), akkor abból 2 összeszerelve 60x40x120-as, ez végül is elég lenne, 2-nek biztos, de ha van rá mód, azt mondom tedd rá a harmadikat is, így 3-nak is már bőven elég lesz.

Ragaszkodnak a gazdájukhoz a maguk módján, de nagy szeretetkinyilvánításokra ne számíts tőlük. :) Mindenképp hobbitenyésztőtől vegyél, akkor eleve kézhez szoktatott kölyköt kapsz, biztos háttérrel. Egy fajt tartunk háziállatként, ez a Chinchilla lanigera, de van nagyon sok színváltozat.

A csincsilla-macska kapcsolatról sajnos én sem tudok nyilatkozni, de nem zárja ki egymás a kettő. Ha nem jönnek jól ki, akkor max. nem kell erőltetni az ismerkedést.

2011. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az előttem szólókhoz, annyival egészíteném ki, hogy nem árt, ha nagyobb az alapterület, mint aki előttem írta, és a belmagasság nem jó, ha túl magas, mert esetleg rosszul ugrik, leesik, baja lesz. max. 1,5m legyen. Naponta ki kell engedni őket, vannak bújós csinik, de vannak kis vagányak, akik csak felfedeznek, ugrálnak, de élvezet őket nézni :) Minden esetre várják, hogy haza menj és foglalkozz velük:) Kajának én a csincsilla tenyésztápot javaslom, 2-300 ft körül van kilója, a csincsilla.hu fórumon kérdezz rá, ki tudna adni és merre fele lakik. Többen is vannak, szerte az országban:) sak egy fajtát tartanak hobbiként, de számtalan színváltozatban, mindenképp hobbi tenyésztőtől szerezz be, az előbb említett oldalon többen is vannak, illetve sok információt megtalálsz ott róluk:) A macska-csini kapcsolatról nem tudok sokat mondani, ha a cica félt a deguktól az is lehet, hogy a csinik támadják meg :D
2011. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az egyik barátomnak nacskája és egy csincsillája van nem bántják egymást.
2011. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!