Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány vagy csincsilla?

Patkány vagy csincsilla?

Figyelt kérdés
Hobbiállatként melyiket lenne érdemesebb tartani? Melyiknek mik az előnyei/hátrányai, stb.?! :) Volt már több hörcsögöm, 2 tengerimalacom és 3 nyulam, van tapasztalatom rágcsálók terén...:)
2011. nov. 2. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a csincsillát választanám.

Picit kevesebb ellenérzést vált ki az emberből mint egy patkány. Aranyosabb és a tartása nem nehéz, csak jó nagy helye legyen.

2011. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
100%

A csincsilla 20 évig él, egy patkány 3-4 évig jó esetben. Ez elég fontos szempont. Ha még tanulsz és az életed jó eséllyel nagyot fog változni néhány éven belül, akkor nem érdemes csincsillát venned. Ezen kívül a csincsillának nagyobb ketrec kell, drágább eltartani, és az esetek nagy részében nagyon önálló egyéniségek és nem rajonganak a simogatásért. Ha panelban laksz, akkor nyáron meg fognak főni a nagy bundájukban.

A patkányok nagyon emberközpontúak szoktak lenni, a legtöbb szereti ha simogatják, könnyű őket tanítani és játékosak. Hátránya, hogy néhány ismerősöd hülyének fog nézni miatta, mert a patkány egy dobogós nemszeretem állat.

2011. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Háát nálam nem is tudom...inkább érveket és ellenérveket tudnék felhozni..

pl: patkány- nem kell neki annyi hely, szerintem el is van egyedül, nem olyan költséges mint egy csincsilla, nagyon hamar megszelidül, hihetetlen aranyosak, okosak is.

csincsilla-minimum 2 legyenek, vagy depis lesz ha egyet tartasz és meg is halhat, nagy hely kell, sok idő, mert ha megis szelidül, akkor se engedi, hogy sokáig simogasd, tovább megy, pénz igényesebb mint egy pati.

Nekem inkább egyik se, inkább deguk :)

2011. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam már több helyen is, és én is a patkány felé hajlok. :) Tanulok még, és nem is biztos, hogy lenne időm órákat foglalkozni naponta két csincsillával, hogy egyáltalán megfogni engedjék magukat. Ráadásul a csincsilla egyébként sem egy pénztárcakímélő állat, szóval egyre jobban a pati felé hajlok. :) Köszönöm az eddigi válaszokat!

Egyébként családi házban lakom, szóval a hely és a hőmérséklet nem nagy akadály.

2011. nov. 2. 15:52
 5/10 anonim ***** válasza:
kettő közül a csincsilla, mert az aranyosabb mint a patkány, de inkább válassz kevésbé igényes rágcsálót.
2011. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én is patkányt választanék. nekem a csincsillák sosem jöttek be igazán. mellesleg, kit érdekel a többi ember véleménye, te úgyis szeretni fogod a patkányodat (ha lesz) :)
2011. nov. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Patkányok mindenképp. Aranyosabbak, barátságosabbak szerintem. Nekem is van, belőlük is minimum kettőt kell tartani.
2011. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a csuklyás patkány mellett döntöttem.^^ Csak még valahogy anyukámat kell meggyőzön arról, hogy engedje meg, mert ugye "patkányt ne vigyek az ő házába"...de ez már mellékes XD
2011. nov. 6. 10:00
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hátránya, hogy néhány ismerősöd hülyének fog nézni miatta, mert a patkány egy dobogós nemszeretem állat."



Igazából én már mutattam meg a csincsilláimat egy ismerősömnek, és valami ilyesmi volt a reakció:

"Fúúúj, mi ez? Ez szőrös?! Ez nagyon gusztustalan!"

:/

Nem kötekedés, csak muszáj volt leírnom annyira szomorú...

2011. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na igen, az ilyen tényleg az :\

Nem értem az ilyen embereket, akik nem is ismerik az adott állatot és ítélkeznek róla..pl. patkány, vagy a te esetedben akár a csincsilla...:S

2011. nov. 19. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!