Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most mit kell csinálnom?...

Most mit kell csinálnom? (Patkányok)

Figyelt kérdés
Fél órája hozták meg a patkányaimat...Most mit csináljak ??Szabad őket kézbe venni??simogatni?
2011. ápr. 30. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne, hagyd őket békén, hadd fedezzék fel a helyüket, majd este, vagy holnap kezdj velük foglalkozni, hadd nyugodjanak meg:) Aztán nyisd ki a ketrec ajtaját, hadd menjenek oda hozzád, adj nekik finomságokat, fokozatosan barátkozz velük, ne erőltesd rájuk magad, hadd kezdeményezzenek Ők:) Mindenesetre 5-6 órát hagyd békén őket:) Hányan vannak? Milyen színűek, mennyi idősek, honnan jöttek?:)
2011. ápr. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Okok...2 van(különböző neműek),albinók,Másik utcáról(az egyik ismerősöm tenyészti őket,és ő adott nekem),azt hiszem,hogy négy hetesek,de mondta az ismerősöm,hogy hány hetesek de elfelejtettem :((nem rég lettek leválasztva az anyjukról)..Nem bántom őket...De egész nap csak alszanak !!
2011. ápr. 30. 14:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Na most lehet, hogy hülye vagyok, de az egyik patkány utcáról van? Egyébként nagyon nem tetszik, hogy külön neműek, főleg, hogy már most együtt vannak, mert ilyen fiatalon nem lehet vemhes a nőstény, egyébként is nagyon tönkreteszi a szervezetét a szülés, lerövidíti az életét. Másrészt, számold ki, hány kispatkánynak kellene gazdát találnod, ha tegyük fel, hogy évente csak 2-3 almot hozol le, ami egy évben 20-30 db kispatkány, ráadásul, mivel albínó, nehezebb gazdit is találni, ha kereskedésbe viszed, akkor pedig nagy valószínűséggel kígyókajaként végzi:( Egy évben pedig akár 5-10szer is szülhet, ami még több kispatkány, és könnyen kialakulhat belteny. is, ha nem figyelsz, minimum 2 pótketrec is kéne, hogy a kicsiket nem szerint szét tudd tenni, ráadásul, ha sokszor szül akkor a 2-3 éves életét 1-1,5 évre rövidíted. 8 hetes korukban lesznek ivarérettek, szerintem szedd szét őket! Esetleg az ismerősödet kérd meg, hogy adjon az egyik helyett egy ellenkező neműt!
2011. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem...Külön vannak!...Meg nem utcáról van egyik sem...Hanem akitól kaptam az a másik utcán lakik...És tudom,hogy sokan lesznek,ha nem választom szét őket!...De a nőstény és a hím külön vannak !...És a nőstény csak 3-4 almot fog világa hozni az életében !...Mert többet nem engedek...
2011. ápr. 30. 15:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és még 1 kérdés 15:02-es..Neked miért nem tetszik,hogy más neműek??
2011. ápr. 30. 15:50
 6/11 anonim ***** válasza:
ja, értem, akkor félre értettem, az volt a bajom, h azt hittem, már most együtt vannak, és nem is tervezed különszedni őket:) Ja, és ugye nem testvérek? Bocsánat a vádaskodásért, csak már megszoktam, hogy sok ilyen szaporító van a gyk-n...:$
2011. ápr. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem testvérek...De majd szétszedem csak,hogy ma érkeztek és nem akarom még azzal is stresszelni őket,hogy különszedem őket!És hobbitenyésztőtöl van,nem állatkereskedésből... és még kibirnak bújni a rácsok között(már leteszteltem)...És én is elnézést kérek,hogy igy elkezdtem itt pattogni!
2011. ápr. 30. 20:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Jujj...Még délután úgy irtam,hogy külön vannak...De azt akartam,hogy még nincsennek...:(..Mégegyszer bocsii !!
2011. ápr. 30. 20:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond:) Nem gond, hogy még együtt vannak, majd ha megnyugszanak meg aktívabbak lesznek akkor elég áttenni:)
2011. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta az az ismerősöm,hogy még ivaréretség előtt szedjem szét őket,meg várjam meg még picit nagyobbak lesznek,hogy ne mászonak ki !!
2011. ápr. 30. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!