Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyúlamnak náthája, allergiáj...

A nyúlamnak náthája, allergiája vagy esetleg valami komolyabb baja lenne? (Az utóbbit nem hiszem, de sosem lehet tudni)

Figyelt kérdés

A házi nyuszimon pár napja észre vettem, hogy néha az orrába egy bizonyos fehér nyúlos valami van. Az elején arra gondoltunk, hogy mivel pitypang levelet, szárat majszolt, annak a leve ment bele az orrába. Figyelgettem, s később a másik orrlyukánál is észre vettem. Másnap elmúlt, semmi komolyabb, de ma amikor megint kivettem a helyéről megnézni, semmi sem volt, majd hagytam had rohangásszon az udvaron(ki szoktam sűrűn engedni) s egy csöppet később csak azt veszem észre, hogy megint olyan az orra, pedig pitypang levelet most nem kapott, s ötletem sincs, hogy mi lehet. Amúgy a nyúl nem beteg, nem fáradt, ugyan olyan elven, mint eddig is. Ha netalántán azt venném észre, hogy rosszabbul van, akkor rögtön orvos lesz hívva.

De addig valakinek ötlete?


2011. máj. 1. 12:33
 1/2 A kérdező kommentje:
A nyúl szőrével semmi gond, síma, csillogó, s ahogy olvasgatok utána nagy a valószínűsége, hogy allergia, ami érdekes, mert már több mint egy éve van nálam a nyuszi,télen nem volt semmi baja, s pont nyárra "betegedik" meg, bár ez nem a legjobb szó, mert mint mondtam semmi baja(nem úgy tűnik) eleven, futkározik, a vizeletével és a székletével is minden rendbe.
2011. máj. 1. 12:41
 2/2 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján vagy allergia, irritáció vagy megfázás lehet, ha váladékozik az orra, akkor a doki ír fel rá cseppet + talán valami probiotikumot, stb. és jól lesz.
2011. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!