Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem csinál semmit a...

Miért nem csinál semmit a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg, szép kis helyre került, van vize, kajája, zöldség neki. Simogattam, volt kézbe is, de alig csinál valamit. Csak a fejét billegteti ide oda, de mikor berakom a helyére meg se moccan, néz ki a fejéből, mintha csak egy plüss lenne. Mikor a hasamon feküdt meg lepisilt. Jelent ez valamit? Csak meg kell szoknia az új helyet vagy valami baja van? Lécci segítsetek! Köszi előre is!
2011. máj. 2. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szoknia kell.

Egyébként mit vártál tőle? A malacok nem tudnak játszani, nem tehetők pl mókuskerékbe, aránylag esetlen állatok.

Majd ha megbarátozik a környezetével, és kiengeded szaladgálni, meglepődsz, h milyen kis gyors, és hangos állat.

Amúgy nem igen csinál egész nap semmit, majd füttyögetni fog, nekem akkor csinálta, ha hívott be, h adjak enni neki, kurrogni fog ha simogatod.

2011. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyedül nem érzi jól magát, a malacok társas állatok.
2011. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ó ne aggódj :)


Csak egy kicsit meg van szeppenve, te is meg lennél, ha hirtelen kiszakítanának a megszokott környezetedből, és vadidegen helyre vinnének, tele ismeretlen illatokkal.


Legyen neki friss vize, zöldség, magok és széna, majd ő fel fogja magát találni.

Arra figyelj, hogy ne nyaggasd folyton, hadd fedezze fel magának a "lakását".

Holnap már próbálkozhatsz a babusgatással, mondjuk kínálhatod petrezselyemmel, úgy meg lehet vesztegetni, és könnyebben kézhez szokik :)


Ha "alomszagú" a kezed, jobban el tud fogadni, könnyebben hozzádszokik (malacozás után azért mindig moss kezet).

2011. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem tudtam mit kell várjak tőle, mert még sose volt tengerimalacom, de akkor megnyugodtam. kis gyáva még, de remélem majd nem lesz ennyire. az ugye nem baj, hogy olyan 2kor hoztuk el, és még nem evett, nem ivott? pedig van neki minden...
2011. máj. 2. 15:23
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. velem elvan, mikor kézben an akkor mozog meg játszik, csak a helyén nem csinál semmmit
2011. máj. 2. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Miután megkapod, nem nagyon érdemes kivenni, mert nagyon fél, nem érti hova került, ismeretlen neki.

Nagyon ismerős a helyzet, az enyém napokig ugyan ezt csinálta, és nem is evett, ivott, csak bennt kuksolt, mozdulatlanul. Nagyon aggódtam érte, de aztán minden rendb jött, megszokta itt.

Hagyni kell, hogy ismerkedjen a környezetével, néha érdemes magára hagyni egy picit, hátha kimerészkedik, szaglászik, nézi az új helyét. És ülj sokat a ketrece előtt, és beszélj hozzá, hogy szokja a hangod, és tudni fogja hogy te nem bántod. Egy-két hét és teljesen virgonc lesz, rá se fogsz ismerni! :)

2011. máj. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És mellesleg szerezz mellé egy azonos nemű társat, együtt sokkal bátrabbak és boldogabbak, ösztönzik egymást különféle malacos tevékenységekre.
2011. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálunk ugyan ez volt, napokig csak ült. Eleinte nem is evett, hanem csak kuksolt a házikójában. Aztán kivettem a házat, úgy elkezdett enni de még mindig csak ücsörgött. Az aggasztott, hogy a másik malac, amit ugyan akkor vettem viszont nagyon aktív volt. Ezért a biztonság kedvéért, bár gondoltam, hogy csak nehezen szokja a helyet elvittem dokihoz, megvizsgálta és nem volt baja. Pár nap kellett és teljesen felélénkült;)
2011. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!