Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma meghalt a tengerimalacom...

Ma meghalt a tengerimalacom és a szőrének a végein megjelentek ilyen kis kukac szerű valamik. Mikor megsimogattam még nem tűnt föl, csak utána. Lehet tőle bajom? Ha igen mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A tetemet dobd ki, vagy temesd el, vagy égesd el, te meg moss kezet alaposan.
2011. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen színű kukacok voltak? Amit az első mondott mindenképp csináld meg. Jól moss kezet könyökig. Ha már régóta halott volt akkor légykukac vagy ilyesmi lehetett (ilyen világosabb színű légylárva tulajdonképpen). Nekem nyáron mindig akad a forgácsba sajnos:S A helyét pedig domestosos vízzel vagy valami nagyon erős fertőtlenítővel (gyengén hipós vízzel aztán ecetes vízzel) mosd át. Öreg volt vagy valami betegsége? Nekünk ilyesmi a papagájnál volt, semmi bajunk nem lett.
2011. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak fehér volt a fekete szőreinek a végén de nagyon sok viszont minden szálon csak 1-1.. szerintem valami serkeszerű kis peték voltak.. nem volt régóta halott max 1 napja..=( szerintem öreg volt..5 éves. már a vacsoráját sem ette meg :/
2011. nov. 27. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a tengerimalac viszonylag sokáig él, mint pl egy macska. Szóval az 5 éves malacod nem volt öreg...
2011. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod...a tengerimalacok életkora 8 év körül volt, de hála a rengeteg felelőtlen szaporítónak, mára lecsökkent 4-6 évre. Lehetett öreg, de akár bőr/szőr atkás is.


[link]


Itt beazonosíthatod, hogy mi volt a szőrén.

2011. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak!
2012. febr. 15. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!