Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Letört a degum két felső...

B.barbaraa kérdése:

Letört a degum két felső foga? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hiányzik a 2 felső foga, és most csak nyitogatja a száját, de már nem is nagyon eszik. Felhívtuk az állatorvost, nem tudott mit mondani rá, csak hogy kisállatkórházba kell vinni.. :/ Alsó fogaiból kéne lereszelni de nem merek belekezdeni, mert félek hogy csak rosszabbat csinálnék vele :/ adjatok valami tanácsokat lécci :/ előre is köszönöm!
2011. máj. 3. 11:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Akkor kisállat kórház! Ilyet nem tudsz házilag orvosolni, ha meg nem tud enni, rágni abba bele is pusztulhat. Mindenképpen vidd el szerintem.
2011. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Ugyan ez történt a mongol futóegeremmel, magot, tápot zúzz péppé és keverd el reszelt almával, ezt kiskanállal add neki, 3-5 óránként kell etetni, degu nem tudom, mennyit eszik egyszerre, mongi egy teáskanállal:) Az alsó foga miatt nekem is el kellett vinnem orvoshoz, lecsippent belőle, te semmiképp ne kezdj bele, nekem 1000 ft-ért megcsinálta, szóval nem vészes, és még vitamincseppet is adott.:) Ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan privit:)
2011. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
etesd CaloPet-el, hogy kapjon elég tápanyagot, és keress fel egy kisállatokkal foglalkozó dokit. Budapesten a II. kerületben Dr. Szepes Orsolya (Boxi Állatorvosi rendelő), és a XI. kerületben Dr. Keskeny Ildikó (FeliCaVet), én őket ajánlom.
2011. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! az a baj hogy már egyre rosszabbul van, és nem tudom mit csináljak vele, anyukám nincs itthon :/
2011. máj. 3. 19:47
 5/32 anonim ***** válasza:
amúgy mi lett a fogával? hol laktok? ha megoldható, akkor az egyetemre is beviheted, ott is biztos ellátják. próbáld meg valami pépessel etetni, ha nincs otthon fecskendő paitkában pár forintért be tudsz szerezni. mikor tudod dokihoz vinni?
2011. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Nógrádkövesden lakunk, ez egy kis falu.. reszeltem neki almát, próbáltam kiskanállal etetni de semmi :// aztán felhoztam apunak hogy csípjunk le a fogából, de mondtam hogy inkább ne :/ inni se iszik :/ szerintem nem éli meg a reggelt :/
2011. máj. 3. 20:42
 7/32 anonim ***** válasza:
próbáld meg FECSKENDŐBŐL etetni! adj neki egy esélyt!
2011. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
az a probléma hogy szerintem nincs itthon fecskendő...
2011. máj. 3. 20:53
 9/32 anonim ***** válasza:
Hogy van? Ilyenkor akár erőszakkal kell belétuszkolni a kaját, pipettával, fecskendővel,gyógyszertárban biztos kapsz! Ha beledugod a szájába, akkor már tudja, hogy muszáj megennie.
2011. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
szerencsére elkezdett enni. : ) nagyon aranyosan futkos körülöttem. csak még inni nem nagyon akar, de majd az is biztos menni fog neki!
2011. máj. 4. 23:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!