Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miből látszik, hogy a nyúl...

Miből látszik, hogy a nyúl nincs-e elhízva? Milyen egy kövér és egy normális nyúl?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 12:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul tettem fel a kérdést: Miből látszik, ha egy nyúl el van hízva?
2011. máj. 5. 12:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Simítsd végig a gerincét a nyakától a farkáig! A csigolyáira és az ülőgumóira kell figyelned (a csípőjénél a kicsit kiálló csontok). Ha a két ülőgumó között érzed a gerincét, akkor nagyon sovány. Ha nem érzed az ülőgumóit akkor viszont nagyon kövér. Az a jó, ha kitapintható, de azért van rajta valamennyi husi:) A gerincénél is így van:ha nem érzed, akkor kövér, ha két oldalról meg tudod fogni akkor kórosan sovány. Az az jó, ha a gerincét jól kitudod tapintani, de mellette azért van hús. Remélem segítettem:) Ezt ajánlott asztalon elvégezni, neked is kényelmesebb, csak vigyázz, le ne essen:)
2011. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nőstény nyuszik pl. hajlamosak a tokásodásra, a nyakuk alatt nagy bőrlebernyeg lesz, bakoknál ez annyira nem jellemző.


Ha érzed a nyúl formáját, mármint ki tudod tapintani a gerincet, ilyesmi, akkor nincs gond.


Ha leméred a nyuszid akkor össze tudod vetni a fajtájának standard súlyával.

2011. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előttem szóló részletesebben is leírta, igaza van :)
2011. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) meg is tapiztam, a leírás alapján pont jó. Nem sovány, de nem is kövér :)
2011. máj. 5. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!