Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől puffadhat fel egy nyúl?

Mitől puffadhat fel egy nyúl?

Figyelt kérdés
Szombat este megkaptam az első nyulamat még fiatal most vették el az anyától és a tesóitól, és szerintem lehet fel van puffadva nem eszik nagyon... adtam neki zabot, árpát kukoricát, almát répát keveset meg uborkát karalábét krumplihéjat de tegnap megette ma már nem... mit tudok tenni, alpesi szénát kap, és 1 napig szárított lucernából adtam keveset amiben volt lóhere is....
2011. okt. 11. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Káposztaféléket nem kapott nagyon sokat? Vizes füvet, vagy valami vizes kaját? Ilyenektől felpuffadhat. Meg a sok zöldségtől is. Nyúltápot és szénát kellene neki adni inkább, kiegészítésnek pedig zöldséget és hasonlókat. Nem állandóan tömni, mert felfújják. Most ne adj neki semmit, holnap se, esetleg szárazat. Víz legyen előtte. Aztán ha nem lesz jobban és nem eszi a szárazat, akkor orvos. Én lehet már holnap megmutatnám neki.
2011. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a krumplit is felejtsd el, k betűs. másrészt tele van keményítővel. Most őszintén te nem olvastál semmit a nyúl tartásról mielőtt megvetted a szerencsétlen állatot??
2011. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nemkappott sokat, mindenből csak keveset vizes füvet sem kapott előtte 1 napot ált



de olvastam, ajándékba kaptam... onnan ahonnan jött ott a nyulak krumplihéjat kukoricát zabot árpát kapnak és szénát lucernát száraz kenyeret csak...

2011. okt. 11. 22:02
 4/11 anonim ***** válasza:
krumpli, kenyér TILOS!!!!!
2011. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2011. okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kenyeret nemadtam neki, krumplihéjból is csak egy 3cm huszú csíkot
2011. okt. 11. 22:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Jesszusom basszus...

6 hetes nyuszinak szénán, tápon és vizen kívül semmit nem szabad kapnia!!!!!!!

3 hónapos koráig tilos neki minden!!!!!!

A szárított lucerna még elmegy, ha tényleg teljesen száraz, de a zöldséget-gyümölcsöt felejtsd el egy időre! A krumplit örökre, a többi K betűssel meg inkább ne is próbálkozz, felfújhatják, annyi más van még, amit adhatsz neki később!

Itt tájékozódhatsz mindenről: [link]

2011. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ha nem eszik a nyuszi, vidd azonnal orvoshoz! Az oltás is aktuális lenne neki, ezt se felejtsd el!
2011. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 12. 20:03
 10/11 anonim válasza:
talán kenyértől
2012. nov. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!