Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ugye ez így szerintetek sem...

Ugye ez így szerintetek sem lesz jó egy nyuszinak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy itthon van szép nagy ketrece, meg ettől függetlenül is szinte egész nap szabadon van a lakásban. Az volt az ötlet, hogy berendezünk neki egy másik otthont a páromnál, hogy ne kelljen hazarohangálni a nyuszi miatt, hanem esetlegesen 2-3 napot is ott tudjunk maradni. Ígértek is nekünk egy tengerimalac ketrecet ajándékba. Gondoltam, jó lesz az neki néha-néha ideiglenesre, 2-3 napot kibír nagy ritkán benne, nem lehet sokkal kisebb, mint az én 100*50-es ketrecem, mivel a malacnak is kell hely.

Erre tegnap megkaptuk a ketrecet, ami konkrétan 50*35cm. :(( Én teljesen ledöbbentem, hogy én ekkorába egy éjszakára se zárnám a nyuszit, nemhogy 2 napra. Nyilván kiengednénk ott is, de ott nem lehet kint egész nap, csak ha figyelni tudunk rá (1-2 óra naponta). Szóval most még pici, de még így is túl kevés neki hely, mi lesz, ha megnő?? :(

Szóval érdekelne, ti mit gondoltok? Inkább passzoljuk a dolgot, amíg sikerül nagyobb helyet megoldani neki vagy merjük megpróbálni? (Én inkább az előbbi pártján állok)


2011. máj. 8. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is várjatok a nagyobb ketrecig, vagy másik megoldásig, mert feleslegesen okoznátok neki stresszt. Az ő érdekei itt a legfontosabbak. Nézzetek szét netes árveréseken, nagyon olcsón szokott lenni ketrec mindenféle állatnak. Akár napokon belül szerezhettek egyet, ha összejön.
2011. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, borzasztóan kicsi neki az a ketrec! Meg sem tudna fordulni benne! Éjszakára becsukni is kínzás oda szegény nyuszkót, hiszen a nyuszik elég aktívak éjszaka, szeretnek jönni-menni a ketrecükben, de főleg egész napra! Nézzetek körül használtcikk kereskedésekben, ha tudtok valahol olyat. Mi is ott vettük a 100x50-es ketrecünket 5000 forintért. Látszott rajta, hogy használt, de nem volt semmi baja. Kicsit költségkímélőbb megoldás. De azért azt is megnézném, szegény tengerimalac hogy fért el egy olyan ketrecben.
2011. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem is várjatok még...örülök,hogy ennyire lelkiismeretes gazdi vagy:)
2011. máj. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha hosszabb időre szeretnétek otthon hagyni, akkor elöte szoktassátok hozzá ehhez a fajta itatóhoz:

[link] nagyobb tartállyal 2-3napi viz elfér benne.

2011. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem hagynám itthon 1 napnál tovább egyedül!
2011. máj. 8. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Az nem lenne jó hogy nálad folyton szabadon lehetne és a barátodhoz átvinnéd a ketrecet? Mondjuk az én nyuszim mindig felugrott az ágyba éjjel ha szabadon volt :D
2011. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem lehet, mert nagyon rossz, és nem tudom annyira biztonságossá tenni a lakást, hogy felügyelet nélkül lehessen hagyni benne
2011. máj. 8. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!