Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adhatunk enni a korán...

Mit adhatunk enni a korán elválasztott kis hörcsögöknek most kb.2,5 hetesek?

Figyelt kérdés
Az anyuka megölte az egyik kishörcsögöt és különraktuk. Nem mertük megkockáztatni, hogy a többi 5öt is bántsa.Megtudják enni a magokat, az almát és az uborkát?vagy az anyatejet kell pótolni más állati tejjel?
2011. máj. 22. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Normál esetben 4 hetesen történik az elválasztás. Lehet azt az egyet azért ölte meg, mert betegnek vélte. Nekem is volt már egyszer, hogy egyet megölt de a többit ne. Próbáld meg, hogy táplálkoznak e már önállóan..zöldség, gyümölcsöt el tudják eszegetni, de a magokat még nem hinném. Esetleg ha összedarálod nekik.
2011. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mertük visszarakni hozzájuk, mert amúgy is elég agresszív az anyuka. Minket is mindig megharapott, akkor is amikor még nem voltak kicsik.Próbálnak eszegetni a magokból remélem nem lesz baj.
2011. máj. 22. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:

szemcseppentő-házi tehéntejjel vagy kecsketejjel, vagy almát összedarálva (héj nélkül) azt adhatsz nekik. én ugyanebből az okból 22 (igen, annyit) kis hörcsögöt neveltem fel (dzsungit)nálam azért ette meg őket, mert túl sokan voltak, ugyanis a hörcsög egyszerre max 8 kölyköt tud rendesen táplálni, mindegyiknek megvan a maga kis cicije, és csak azon lóg, így hát a "maradékot" elkezdte megenni. nem bírtam nézni, így ezt az utat választottam. durva volt. 2 óránként etesd őket, ha meg tudod oldani, és minél többet legyenek kézbe, melegebb helyen (bár anélkül is épp eléggé meleg van) tegyél be nekik plüss-t, hogy anyapótlékként hozzábújhassanak. :) Sok sikert! :)

*10 éve tartok hörcsögöt* 17/L

2011. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. még annyit, hogy 1 héten belül már adhatsz más gyümit, magot is. abban a korban ennék meg maguktól. ha nem érsz rá olyan időközönként etetni, nem baj ha 1 etetés kimarad, pótold gyümölccsel, apró magokkal :) (a szotyit imádják) :):)
2011. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ők is dzsungáriai hörcsögök.Egy fehér kismacit tettünk be nekik, mert az anyjuk is fehér. A magokat is próbálták eszegetni, a tejet is majd megoldjuk.Köszi szépen a segítséget:)!
2011. máj. 22. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:
szívesen :)
2011. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!