Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac mellé társ?

Tengerimalac mellé társ?

Figyelt kérdés

Van egy rozettás, 5 hónapos hím tengerimalacom, 100x50 cm-es ketrecben. Eddig volt társa, aki szintén hím volt, tőle 1,5 hónappal fiatalabb, sima szőrű. Sajnos muszáj volt szétválasztanom őket pár napja, mert kb. 2-3 hónapja mindig megverte a fiatalabb tengerimalacom az idősebbet. Volt, hogy vérzett is. Próbáltam egy ideig különrakni, semleges területen megbarátkoztatni őket, de mindig az lett a vége, hogy a fiatalabb megkergette az idősebbet, az meg félénken befutott a hátam mögött. Az állatorvos azt tanácsolta, hogy válasszam szét őket, ha van rá lehetőségem. Így a fiatalabbat odaadtam az egyik barátomnak, az ő idős tengerimalaca mellett jól megvan.

Az egyedül maradt tengerimalacom egyre felszabadultabb . Ugrál, játszik, berreg :)

Nem tudom, mikor lenne érdemes beszerezni mellé egy új társat.

Most sokkal boldogabbnak tűnik, mint amikor elnyomás alatt volt, de gondolom idővel szomorú lesz, ha nincs mellette másik tengerimalac.

Mindenképpen hím, fiatal, rozettás malackát szeretnék venni mellé, lehetőleg nem állatkereskedésből. (mert a mostani tenyésztőtől van, a másik állatkereskedésből volt)

Mit tanácsoltok?


2011. máj. 24. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Keress társat neki. Az, hogy most nyugodtabb és barátkozósabb, részben azért van, mert ugye nem terrorizálja a kis méregzsák, részben viszont azért, mert nincs hozzá való malac-társa, vagyis próbál veletek kapcsolatot keresni. De ez sajnos nem a legjobb neki. :(

Keressetek megbízható tenyésztőt, ahova akár a ti malacotokkal együtt elmehettek, és választhattok hozzá egy szelíd, kedves kisfiú malit. Ott lehetőség van rá, hogy eltöltsetek némi időt a malackák közt.


Ők pl. elég régóta foglalkoznak malacokkal:

[link]

2011. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha jól tudom, a tengeri malacnál komoly lelki problémákat okozhat, ha egyedül van, szóval kell neki társ!
2011. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mindenképp egy max 1-2 hónapos társat vegyél mellé.aki megszokja hogy nem ő az úr


bár sajnos ez sem 100%,nekem a fiú terrorizálja a saját apját ha megkergül,pedsig fele akkora sincs mint a nagy


bár mióta van emelet,azóta a nagy otthagyja a kicsit toporzékolni

2011. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nagyon jó tenyészet lehet a Siófoki, amit linkeltél, csak sajnos túl messze van hozzánk. (debreceni vagyok)

Szerintetek mikor vegyek mellé új társat? Úgy gondoltam, egyedül hagyom 1-2 hétig, közben pedig keresek mellé megfelelő társat. Vagy jobb lenne hamarabb?


Emeletet én is szeretnék nekik. Te hogy csináltad? Ferplast ketrecem van, állítólag lehet hozzá kapni, de még nem találkoztam vele. 40cm a ketrec magassága, az nem túl kicsi neki?

2011. máj. 24. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:
őszintén szólva én az emeletet ugy oldottam meg hogy kaptam egy kisebb méretűt mint ami volt,a nagy lett az alsó,kiszedtem a felső nyitókáját,rátettem a kisebb ketrecet alj nélkül,majd szépen összeragasztottam,és csináltam felmászókát,meg a felső ketrec alját belinóleumoztam és rongy van rajta
2011. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egy 5-6 hetes fiút vagy egy lényt csak akkor ivartalanítsd a fiúmalacodat... :)
2011. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-2 hetet nyugodtan várhatsz vele, csak törődj vele sokat addig. Talán most hirtelen túl stresszes is lenne neki megint egy új arc... :)
2011. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!