Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki tu_d nekem segíteni...

Valaki tu_d nekem segíteni patkánnyal kapcsolatban? / mint háziállat /

Figyelt kérdés

3hetes fiú patkányom van még pici a mamájától most lett elválasztva eszik rendesen semmi baj nincs vele.. arra lennék kíváncsi hogy kilehet e majd ivartalanítani ?? vagy nem lesz büdösebb mint mondjuk egy lány patkány?? és mekkorára fog körülbelül megnőni nagyobb lesz mint egy lány patkány ?? mit adjak neki enni ?? bogarakat is megehet?? a filmekbe ugye sok szemetet esznek a patkányok ez mennyire van így a valós életben is ?? nagykorában is ilyen izgága lesz ?? hogy sokat mozog ? vagy addigra ellustul ?? lehet majd sétálni vinni szabadba pórázon vagy azt nem tűri el ?? és ha felnő és megszokjuk egymást hozzám fog nőni ? azaz mint mondjuk a kutya hogy ha szólok neki akkor oda jön és nem a másik irányba szalad??? vagy annyira nem okos állatok ezek ??

és még egy fontos kérdésem lenne, mennyi idő alatt fog menőni ?? / most ugye háromhetesen akkora mint egy nagyobb egérke /

megköszönném ha felvilágosítana valaki mert a legjobbakat akarom ennek a kisállatnak !

előre is nagyon szépen köszönöm !


2011. máj. 24. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen fajta patkányod van?

Nekem volt egy csuklyás patkányom régebben. Fiú volt ő is. NEM KELL IVARTALANÍTANI! Szerintem nem büdös, ha megfelelően tisztítod a kalitkáját! Hogy mekkorára nő meg? Attól függ, hogy milyen fajta a patkányod. Az enyém kb. akkora lehetett mint a fél karom. Vegyél neki rendes vitaminos patkányoknak való magkeveréket, mindenféle gyümit és zöldséget, biztosíts számára mindig friss ivóvizet (az enyém sokat ivott). Én bogarat nem adtam neki. Adj neki sajtot, néha kis túrót, tojást. Esetleg kis virsli, amit te is eszel abból, meg kis csirkehúst is adhatsz neki (abból amit te is eszel). Nagykorában is szeret mozogni, ha van elegendő helye rá, viszont nagyon szeret lustizni is, az enyém mindig az emeleten lógatta a lábát, és volt neki egy rongya is. Mindig úgy játszott vele, hogy lent lehúzta, majd felvitte az emeletre és ezt így ismételgette párszor egymás után. :) Szerintem ne vidd a szabadba sétálni, inkább néha otthon leteheted. Az enyém nagyon szeretett engem, intelligens és okos állatka. Nagyon ki tudja mutatni a szeretetét. Engem mindig nyalogatott. :) Ezzel fejezte ki, hogy szeret. Nem tudom mennyi idő alatt nőtt meg, de szerintem nagyon gyorsan megnőtt az enyém.:)

2011. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ivartalanítani, nem lesz büdösebb. Azt tudd, hogy a patkányok társas állatok, szóval, ha egyedül tartod, naponta minimum, de ez nagyon minimum 4 órát kell vele foglalkoznod. Ha sokat neveled, hallgat a nevére, odaszalad hozzád. Pórázon sétáltatni nem lehet, de leengedheted a kertetekben hámmal, de ahhoz is hozzá kell szoktatni. Vállon ücsörögve viszont szeretnek sétálni:) ha gondolod regisztrálj a rodentologia.hu fórumra, nagyon segítőkészek, mindenben segítenek:) Olyan okos, mint egy kutya, ne becsüld le, ha bízik benned, trükkökre is megtaníthatod:)Mivel fiúcska elég nagy lesz, kb. 25 cm hosszú+ a farka, tehát nagyobb. Majdnem a másfélszerese. Etetni boltban kapható patkánykajával, a kajátokból maradék husival, csontot is odaadhatjátok, zöldségeket, gyümölcsöket, esetleg száraz kenyeret is kaphat. De az alap a magkeverék. Lehet ivartalanítani, de teljesen fölösleges, és kockázatos. Miért akarod? Szeretik a tücsköt, illetve a lisztkukacot, vagy gyászbogár lárvát, de helyette adhatsz neki állati fehérje gyanánt. Hamar megnő, pár hónap, és teljes méretét eléri. Mekkora helyen van?

Viszont még egyszer kiemelném, szerezz be mellé egy társat, neki is jobb.

2011. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a fiaim fél kg-osak voltak, tehát nagyobbak mint egy nőstény.

De most hogy van ez, hogy 3hetesen ott van nálad? :O Még 1-2hét nem ártott volna a mamival.

Ne ivartalanítsd, vegyél mellé masik fiút, nem lesz büdi, ha rendesen takarítod.

Patkánytáppal etesd, ne házikoszttal. Legyen neki nagy ketrece, hogy tudjon szaladgálni.

Hámhoz hozzá lehet szoktatni, de utcára én le nem vinném hogy a kutya meg macska pisibe hemperegjen :S Ha van kertetek oda kiviheted, én a sajátomat mindig az arborétumba csempésztem be. :P

Az hogy mennyit mozog, egyedfüggő. Nekem az egyik fiú lusta volt és nagyon kajacentrikus, nagy seggű majom. A másik örögmozgó, nyughatatlan, izgága. :)

2011. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat.. borzasztóan sokat segítettetek !! : )

még esetleg arra tudnátok választ adni hogy ha elengedem a szobámban akkor a vezetékeket szétrágja ? vagy nem foglalkozik velük ?? mert ugye a hörcsögöm meg az egérkéim nagy előszeretettel rágják a kábeleket ... Ők is ilyenek ??

társat szerintem nem fogok tudni mellé szerezni, mert így is állatkert van már a lakásba, és szerintem anyukám nem nagyon díjazna még egy patit ! : )

de az biztos hogy nem lesz elhanyagolva a tündérke, főleg ha okos lesz és hallgatni fog a nevére... remélem megfogom tudni tanítani sok okosságra ! : )

a vadászgörényemet is sikerült elég sok mindenre betanítatni.. remélem vele sem lesz gond :)még egyszer köszönöm a válaszokat.. ! és még arra tudnátok akkor válaszolni hogy féltsem a kábeleket vagy ne ?: D

2011. máj. 25. 16:46
 5/9 A kérdező kommentje:
jah és az nagybaj ha macska száraz tápot is eszik ??? a husit főve adjam neki ???
2011. máj. 25. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, féltsd a kábeleket;) Mindenképp kerítsd el. A husit főve, párolva, sülve, akárhogy adhatod, csak nyersen ne. És ne legyen fűszeres, max egy kicsi só, ha rajta maradt. Ha ebédből csont marad azt is oda adhatod, elrágcsálja:) Csak néha vele alszik, akkor jó maszatos lesz xD Ha görivel van már tapasztalatod akkor vele is simán megy minden:) Egyébként a fiúk bújósabbak, lustábbak, a lányok pörgősebbek, és mániákus gyűjtögetők, trükkökre ezért könnyebben taníthatóak, a fiúk hamar megunják a dolgot. Az állati fehérje naponta 5-6 szem száraz macskakaja lehet, VAGY egy 50ft-os nagyságú husi.
2011. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Helló...Nekem van 2 albinó patkányom...Nem lesz büdös...És szerintem ez az ivartalanitásos dolog teljessen felesleges...Az enyimeim már 5 hetesen hozzámszoktak...Ők is 3 hetesen lettek elválasztva az anyjuktóól...És nem fog ellustulni...Báris az egyik ismerősömnek már 1,5 éves és nagyon izgága..Magvakat adhatsz nekik enni..Bogarakat inkébb ne ..LEhet nekik adni lisztkukacot is..De keveset...Szerintem ez a szemetes dolog nem igy van ...Vagyis hát az olyan patkányoknál van igy amelyek az utcán élnek..Tudod...Azok a házipatkányok...Az enyimeim még nem nagyon csináljhák ezt a gyere ide dolgot..Bár már nagyon várják,hogy hazaérjek a suliból :)...Az én patkányaim 3,5 hónapossak..Az enyimeim ugy az egész testükkel eggyütt vannak most kb 43 cm ...
2011. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen ismét nagyon sokat segítetteket !

borzasztóan jó hogy vannak ennyire segítő kész emberek is :)

egyébként most még ahhoz képest hogy fiú nagyon izgága és ugrál egész nap ha kint van ha a helyén.. de gondolom ez azért van mert még kölyök :) nem lesz baj ha nagykorában lusta lesz, azaz remélem elfog üldögélni nyugodtan a vállamon, mert gyerekkori álmom hogy a patim a vállamon üldögéljen és közbe sétálhassak lent : )

ha nagy lesz és lemegyünk a kertbe és lemászik rólam akkor visszafog jönni vagy pedig világgá megy ?? ha megszokja akkor ugye már ragaszkodni fog hozzám??

/ például a görit ellehet engedni a kertbe mert szerencsére ha szólunk neki vissza jön / ilyen lesz a pati is ?? vagy ez nevelés függő ??

egyébként borzasztóan sokat játszunk : ) és már a vállamon is biztonságosan mert szaladgálni : D csak még sajnos a kezemből nem eszik : / vagy azt ne is várjam ??


/ utolsó válaszoló kérhetnék elérhetőséget? pl emailcím / msn cím / úgy érzem tőled sokat tudhatnék még a patikról ugye mert neked is van.. és mint kivettem még te is suliba jársz szóval remélem nem túl nagy bunkóság.

köszönöm mégegyszer a válaszokat és remélem még kapok választ : )

a legjobb gazdi szeretnék lenni :)

2011. máj. 25. 22:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, veled marad, sok patkányt (pl. az enyéim is ilyenek), ha kiviszed, nem is mer elmenni tőled, nagyon gazdisak, ragaszkodóak. Ha sokat foglalkoztok vele, akkor nagyon meg fog szeretni, mint egy kutya. Első kivivésnél azért tegyél rá hámot, mert nem tudhatod, hogy reagál a környezetre. Finomságokat, jutalomfalatot, ha kéri, akkor eszik kézből. A lustaság patkányfüggő, van, amelyik teljesen nyugodt lesz, de van, aki idősebb korában ugyan olyan pörgős. De az ifjoncok mindig ilyenek:) Én írtam, hogy regisztrálj a rodentologia.hu-ra, ott mindenről találsz sok hasznos információt, a vízhez szoktatástól kezdve az agilityig:) Van, aki patkánnyal a nyakában metrózik, bár szerintem a többi ember miatt inkább táskába kell dugni:P Amikor mi utazunk, van egy oldaltáskám, amit kibélelek, abban vannak, amikor megállunk valahol, ahol van mosdó, megkínálom őket csapvízből, pár szem kaját meg beszórok nekik, tökéletesen elvannak:) Nem tudom, mennyit engeded ki őket, én, amikor hazajövök a suliból egyből kiengedem, és van, hogy éjszaka is kint vannak, teljesen szabad kijárásúak, csak amikor nem vagyok itthon, akkor vannak bezárva anyukám miatt:D Ha valami ismeretlen helyre viszed, általában nyugton maradnak a válladon, csak ha megunják, akkor indulnak felfedezni.
2011. máj. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!