Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nemsokára kapok egy nyuszit...

Nemsokára kapok egy nyuszit (húsvét körül), és szükségem lenne a tanácsotokra. Én egy törpenyiszit szeretnék, de sokan azt mondják hogy kényes állat. Pedig éppen azért kéne, mert nem vadulna meg. Mi legyen? Rendes nyuszi vagy törpe (nyuszi)?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat:))
2009. márc. 16. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt törpenyuszim, de annyit evett, hogy akkora lett, mint egy hájasabb fajta házinyúl:S. Én próbáltam szelídíteni, már az elejétől folyton csak rajta lógtam, de ahogy nőtt, egyre nagyobbat karmolt, és ha felemeltem, fogtam, vagy bármit csináltam, kieresztette a karmait, és belém döfte, ennek már 2 éve, de még mindig látszik. Szóval elég vad, és nem nagyon törődik az emberrel... Rendes nyuszim nem volt, nem tudom, hogy ahhoz képest milyen. Persze hihetetlenül helyes egyébként. Ja, és ha kint akarod tartani, akkor a törpenyuszit nem lehet, mert nem bírja a telet, ha meg bent tartod, akkor hullatja a finom, pelyhes kis szőrét, ami szálldogál a levegőben, és az egész családom kikészült az allergiától. Meg kellett tőle válnom.:(

Bocs, ha lehangoló voltam, pedig egyszerűen imádtam...

2009. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem is volt 2 törpe nyulam, minket nem karmolt agyon.

Elengedtük a kertben és estefele törvényszerűen előjött és szinte már jelzett,hogy be szeretne menni a helyére, na persze volt mikor kergetni kellett :)...de ez benne van a pakliban , nekünk egyébként nem hízott el .Tényleg hullajtja a pelyhes szőrét , ha fiú akkor vigyázni kell mert akár össze-vissza pisilhet, elég sokat kakil amit nem a legkellemesebb takarítani, ha ketrecben tartod, inkább macskaalmot rakjatok neki a ''wc-jéhez''mert a faforgácsot nehezebb takarítani...Szerintem érdemes neki berakni egy külön kis wcző helyet, a mienk megszokta és így a takarítása is sokkal egyszerűbb volt.


Bocsi ha kicsit szedett vedett :D

2010. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem most van másodszorra törpenyuszim.Egyik s ekarmolt meg soha,nagyon szelídek, barátságosak és nem hullik a szőrük összevissza a lakásban mivel hetente átfésüljük őket.
2012. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!