Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tápot eszik a nyuszitok...

Milyen tápot eszik a nyuszitok? Melyik a legjobb és a legrosszabb, legegészségtelenebb? Minden szemét megeszi vagy van, amit meghagy belőle?

Figyelt kérdés

Szeretnék hamarosan egy törpenyuszit, ezért érdeklődöm.

Ezekben is vannak drops-ok? Azok a színes kis karikák azok?

Ha kérhetem, azt is írjátok le h pl. Pepe-ből melyiket eszi, mert van rengeteg.

Köszönöm a segítséget :)


2011. máj. 29. 16:49
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nekem is volt már több törpe nyuszim, de mindegyik mást szeretett jobban.

A legutolsó nyuszikám egy igazi vérnyúl volt. Mindent megevett, de tényleg, szőnyeget, füzetet, krumplit,füvet, répát, málna szörpöt és a sört is megitta.Soha semmi baja nem lett semmitől, szóval szerintem kell nagyon félteni. Ha valami nem ízlik neki azt nem fogja megenni.A fontos, hogy adjál neki zöldet is, meg mindig legyen a tálkájába táp, és legyen neki friss vize.

Jahh, az enyém sokat volt elengedve, és ha akart valamit akkor jött és megrángatta a gatya száramat, vagy nyalogatta a lábfejem. Ha elfáradt akkor felugrott rám az ölembe és tv-t néztünk.

Volt, hogy fel volt pörögve, és futkározott mint egy őrült laza 10 percen keresztül, és képes volt átugrani a földről az üvegasztalt.

Egyszer leesett az emeletről a nagy futkorászásába, azt hittem, hogy szegénynek annyi, de nem, kitörte mind két felső első fogát, tiszta vér volt a pofikája, de más baja nem lett, a foga meg kb egy hét alatt vissza nőtt neki.

Ha nagy volt a csend, és nem találtam akkor tuti valami rosszat csinált, és mikor megtaláltam tudta hogy rosszat csinált, és olyan kis cuki volt, hogy "szégyenli" magát.Persze olyankor mindig kikapott egy kicsit ( nem mintha tanult volna belőle)

Azt mondják, hogy nem szabad nekik K betűs zöldségeket adni, mert attól felfújódik, bélcsavarodást kap, és meghal.

Az enyém folyton ellopkodta a krumplit vagy a karalábét, és semmi baja nem lett...Szóval szerintem nagyon szívosak, és ha foglalkozol vele, kiengeded, hozzászokik, hogy fogdosod, stb... akkor nagyon jó fejek tudnak lenni.

A hugomé meg ... hát... van és kész, nem csinál semmit, nem szaladgál, alig eszik, nem mókás...Szerintem azért mert nem foglalkozott vele a kezdetektől, csak adott neki enni meg inni és kész.

Jó nyuszizást

2011. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

* NEM kell nagyon félteni


Valahol az elején hibáztam

2011. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szigorúan tilos nekik a dropsz!! Egyik fajtát sem kaphatja, ez nem csak az én véleményem, a felelős nyuszigazdik és tenyésztők is felhívják erre a figyelmet. Túl cukrosak ezek a nasik, elhízhat a nyuszi, cukorbeteg lehet, rengeteg gond adódhat, és a halálát is előrehozhatja.

3 hónapos koráig napi 1-1 evőkanál tápot kaphat- elosztva -reggel és este ( ez a max, ennél többet ne nagyon), korlátlan szénát és vizet, esetleg pár kocka zöldséget gyümit, de ilyenkor ez még nem igazán az étkezés része. 3 hónapos korától lehet hozzászoktatni mindenféle zöldséghez/gyümihez, először mindig csak egy kockát adsz az újdonságból, majd emeled a mennyiséget. 3 hónapos kortól napi 1 evőkanál táp a legjobb. Tudom, kevésnek hat, de ennél többre nincs szükségük, sőt , sok állatorvos még teáskanálnyira is csökkentené az adagot.


Vannak nyuszik akik hízékonyak, vannak akiknek érzékeny a gyomruk, vannak akik mindenre jól reagálnak, ezt majd te fogod látni a nyuszidon hogy ő milyen.


Fogkoptató, nyalósó ( bolti) nem kell, ezek sem tesznek jót, a fogkoptató nem jó az ínynek, a nyalósó pedig vesegondokhoz vezethet.


A legjobb táp magasan a Halywood táp, van Fressnapfban is, 1 kg 700-750 ft körül van, ez hasonlít összetételben a legjobban arra amit hobbitenyészetekben etetnek, sőt vannak tenyésztők akik kifejezetten ezt etetik.

2011. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
igen a hallywood a legjobb, de a vitakraft is szuper. a dropsok meg jóttesznek neki, de csak a fajtának való..
2011. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja és általában a forgót szeretik, a buzát, tengerit meghagyják.
2011. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a drops-okat úgy értettem, hogy ezekben a tápokban is vannak belekeverve? Tehát külön nem vennék nekik, tudom h nem lehet.
2011. máj. 29. 18:21
 7/12 anonim ***** válasza:

A dropsz nem jó. Lehet, hogy másról beszélünk, az amire én gondolok nagyon káros, bár nem hinném hogy van olyan ami nem az.

A Halywood Törpenyúltáp csak kis zöld rudakból áll, a Törpenyúl+ pedig tartalmaz borsószirmot is, meg pár hántolt magot is a rudak mellett. Én nagyon ajánlom, szépek tőle a nyuszik és egészséges a táp is.

2011. máj. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

[link]


Arra gondoltam, ami zöld karika és narancssárga golyó? Az is drops?

2011. máj. 29. 18:49
 9/12 anonim ***** válasza:
A zöld karika szerintem nem dropsz, a sárgát nem látom jól, gondolom az lenne a "répa". Nem tudom, nem etetek ezzel a márkával.
2011. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged Utolsó! :)
2011. máj. 29. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!