Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszik a törpenyuszim...

Miért nem eszik a törpenyuszim gyümölcsöt, meg zöldséget?

Figyelt kérdés
Folyamatosan van a ketrecében valami, de csak a szárazkaját eszi. Próbáltam a sárgarépát, salátát, paprikát, almát, uborkát, de egyik sem igazán kell neki, negyed annyit sem eszik belőle, mint 1 hónappal ez előtt. Viszont rengeteg vizet iszik (napi másfél decit, régebben fele ennyit volt). Mivel próbálkozzak?
2011. jún. 1. 09:24
 1/10 anonim válasza:
tegyél neki mindenféléből de csak annyit amnenyit megehet aztán majd eldönti hogy mit kér meg h mennyi esik jol neki:) én etetésnél mindig teszek neki szénát, szárazkaját és mellé salit és réápát vagy almát aztán majd eldönti a végén sosem marad semmi:)
2011. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
ja és azt kihagytam h szárazkaja nem kell hogy előtte legyen mindig hanem csak amikor etetés van, nálunk reggel meg este mert ha mindig ott van persze hogy csak azt eszi, én napi3-max 4 kanállal adok neki fele reggel fele este. viszont széna mindig van előtte. és igy ha már megette a szárazat akkor meg fogja enni késöbb a zöldséget is. remélem segitettem:)
2011. jún. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elég 1 csapott evőkanál táp is ( 3 hónapos kor feletti, azalatt pedig 2 kanál elosztva reggel-este)a nyuszinak, tudom, "kegyetlenül" hangzik, de ez kell ahhoz, hogy egészséges legyen, állatorvosok sem támogatják a túlzott táp adását, még a legegészségesebből sem.

A fő eledele a széna, ebből korlátlan mennyiséget ehet. friss víz is legyen mindig előtte.

Táp, zöldség-gyümölcs korlátozottan adható csak.

2011. jún. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jav: "3 hónapos feletti nyuszinak"
2011. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert nem szereti.Hiába raknál tökfőzeléket a szobámba, hozzá se nyúlnék.
2011. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat...Akkor ezek szerint kicsit sok tápot kapott, visszaveszünk, és fele zöldség-fele táp alapon reggel este kap.

Utolsónak: olyan nyúlról még nem hallottam, aki semmilyen zöldséget

2011. jún. 1. 11:47
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat...Akkor ezek szerint kicsit sok tápot kapott, visszaveszünk, és fele zöldség-fele táp alapon reggel este kap.

Utolsónak: olyan nyúlról még nem hallottam, aki semmilyen zöldséget nem eszik meg. Vagy az enyém különleges?

2011. jún. 1. 11:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Kell neki egy kis zöldség, a kaja arányaival volt nálatok gond inkább. Próbáljatok több fajta zöldséget, gyümölcsöt, vannak akik finnyásabbak.
2011. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csökkentsd a táp mennyiségét. Napi 2x egy szűk tenyérnyi bőven elég neki!
2011. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Enting ***** válasza:
A nyulak ízlelése fejlettebb az emberénél, ráadásul ők is egyéniségek, így bizony finnyásak is lehetnek. De az is biztos, hogy a tökfőzelékhez hasonlóan a zöldség is annál finomabb, minél éhesebbek vagyunk... :)
2011. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!