Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szabad a nyuszikat furdetni?

Szabad a nyuszikat furdetni?

Figyelt kérdés
itt a nyar..nagy a meleg..aggodom a belga nyuszim miatt..:(ugye nme kap hoguttat?arnyekba van..
2011. jún. 5. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fölösleges, ha nem lesz koszos. Már scak azért se, mert hiába van 30 fok, jön egy kis huzat és a vizes nyusziból tüdőgyuszis nyuszi lesz... Tedd árnyékba és hűvös helyre, de kérlek szépen ne akard megfürdetni.
2011. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ok es koszi:)
2011. jún. 5. 15:19
 3/12 anonim ***** válasza:
nyugodtan fürdetheted de utána szárítsd meg nehogy megfázzon. semmi baja nem lesz, néha tényleg nem árt megfürdetni én is szoktam mert azért neki is jól esik mint nekünk embereknek főleg nyáron a melegben
2011. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad fürdetni, jól írta az első.
2011. jún. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
akkor most h van?:(szbad vagy nem??
2011. jún. 5. 16:56
 6/12 anonim ***** válasza:
_NEM_!!!
2011. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ha úgy látom hogy melege van az aranyhörcsögömnek, akkor vizes ronggyal szoktam áttörölgetni egy kicsit. Talán ezt meg lehet tenni egy nyuszival is.
2011. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mindenki mást mond! én szoktam a nyuszit fürdetni aztán semmi baja de vannak akik gondolom nem fürdetik pedig lehet. nekem az állatorovos mondta. de én nem akarlak rábeszélni csupán lemondtam a véleményem a kérdésdedre meg a tapasztalatom
2011. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kételyek eloszlatása végett, lehet a nyuszit fürdetni de csak tényleg alapos okból, pl ha beteg és nem tudja magát ápolni. Egyébként a nyuszi mosakszik, ha egészséges, semmi szükség fürdetésre, a meleg miatt sem. Ha mégis szükség volna fürdetésre akkor csak sima vízzel, vagy esetleg kifejezetten nyusziknak való samponnal, vigyázva hogy a fülébe, szemébe ne menjen bele a víz és utána alaposan meg kell szárítani mert könnyen megfázhat. A nyuszik a macskákhoz hasonlóan nem szeretik a vizet, maguktól nem mennének bele, nem esik nekik jól szóval hobbiból ne fürdesd meg! Ha a meleg miatt aggódsz akkor tehetsz be a nyuszi ketrecébe járólapot, arra szeretnek ráfeküdni vagy jeges palackot törülközőbe csavarva. Ventilátort nem szabad mert ha huzatot kapnak könnyen szem vagy fülgyulladás, megfázás lehet az eredménye.
2011. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha úgy gondolod, nagyon melege van, akkor valami más megoldást keress... ásványvizes palackot vízzel tele, mélyhűtő, majd ha megfagyott, csavard egy türcsibe, és rakd be a ketibe...ha nagyon melege van, közel fekszik hozzá...
2011. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!