Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet egy vemhes nyúl?

Mit ehet egy vemhes nyúl?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran kell inni adni neki és enni?Meg ha még van valami tapasztalatok vele akkor létszíves írjátok le.Válaszaitokat előre köszönöm.:)
2011. jún. 6. 14:23
1 2
 1/12 eNerdzsy ***** válasza:

Adj neki zöldséget, gyümölcsöt akár füvet vagy szénát is.

Tiszta víz pedig legyen előtte és majd iszik amennyi jólesik.

2011. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) És mi az amit tilos ennie?
2011. jún. 6. 14:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Nos amit tilos: (sajnos nincs nyulam, de tudok egy-két dolgot. :DD)

ami az embernek sem kellemes: citrom

krumpli

és ha jól olvastam néhány helyen: retek, és a karalábén kívül a többi "K" betűs ételek

2011. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok

emberi ételek: nem jut eszembe sok dolgok

csoki, édesség, chips tésztál.. ezt azért nem szabad adni mert alapból nem egy nyuszinak való. (:

2011. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Adj neki tápot is, kell ilyenkor az energia. Halywood tápot javaslom, ami van Fressnapfban is, vagy érdeklődj hobbitenyésztőknél hogy ők mivel etetik az anyákat.

Vemhes nyúlnak nagyobb a táp adagja mint a "sima" nyuszinak, elosztva 2-2 evőkanálnyit adhatnál neki, ha törpéről van szó ( ennél nagyobb fajtának kicsit több kell).

2011. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!:)Nem baj hogy nincs nyuszid nagyon szívesen elolvasom amit tudsz róla:)

Sajnos az a gond hogy tegnap lett neki véve táp de nem eszi nincs hozzá szokva,hozzánk még csak most került.:)

2011. jún. 7. 17:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és még valami ha zöldségeket adunk neki akkor vizet tényleg nem szabad? Mert úgy tudom hogy felpuffadhat,csak ha szárazat adunk neki akkor kell vizet adni.Meg vizes pl.:répát meg a répaszárat nem szabad adni csak ha megszárad?Na ez nem túl értelmes :D aki érti válaszoljon köszönöm!:)4
2011. jún. 8. 16:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Répát adhatod nyugodtan. Friss zöldet - pl. füvet - csak fonnyasztva adj, ha még addig nem kapott és lassan szoktasd hozzá. Az is lehet, hogy azért nem eszi a tápot, mert melege van, vagy mert lassan ellik. A nyulaknál a vemhességi idő általában 28-32 nap. Szalmát is dobj be neki, hogy abból tudjon majd fészket csinálni.Ha nincs szalmád, a széna is jó, viszont faforgácsot ne használj!
2011. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) ÉS hogy zajlik a "szülés" :D
2011. jún. 10. 17:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmi különös. A fészket általában pár nappal az ellés előtt szokta elkészíteni a nyuszi.Nekünk is van, de magát az ellést soha nem láttam, mert este amikor megnéztem még nem volt, reggel, meg már megvoltak a kisnyuszik. Ezt csak a mozgó szőrcsomóból láttam. Az első 1-2 napban nem szabad megfogni a kicsiket. Ha megszámolnád őket (érdemes, mert így mindig kitűnik, ha hiány van, nálunk pl.kifértek a rács lyukain és úgy kellett levadászni őket), akkor érdemes a kezedet bedörzsölni a szőrrel, vagy simizd meg az anyanyulat előtte. Nálam az utóbbi nem kivitelezhető, mert ebben az időszakban harapós kedvében van a nyuszim. Érdemes naponta, kétnaponta bekukkantani a fészekbe (aztán szépen visszatakarni az almot), mert sajnos előfordulhat elhullás. Ez még fontos: Jó, ha van elletőd, ahova a nyuszid megcsinálhatja a fészket. Ennek elkészítésekor ügyelni kell arra, hogy legyen pereme, ami azt a célt szolgálja, hogy ne rántsa ki az anyanyúl a kölyköket, mikor kijön onnan. (Cicin csüngnek, és ez a perem "leszedi" őket. Kicsit furán tudtam leírni, de remélem érted!
2011. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!