Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akkor most mi a jobb a dzsungá...

Akkor most mi a jobb a dzsungáriai törpehörcsögnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra vagyok kíváncsi,most akkor igazából mi is jobb a törpehörcsögnek?

Akvárium,ha ez mekkora?

Ketrec?

Mindenhol mást lehet olvasni,egyik helyen azt,hogy jó az akvárium,máshol kifejezetten azt mondják,hogy véletlenül se azt vegyünk nekik.

Ketrecnél is aztmondják,hogy jó,mert tud benne tornázni,de máshol meg azt,hogy könnyen kiszökik,stb.

Akkor most segítsetek már nekem léccives,mi lenne neki a jobb!

Most egy 15L-es akváriumban tartom.

Szeretnék neki egy nagyobb helyet venni,de akkor cáfoljatok,miért ketrec,miért akvárium.


Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!


Üdv, /Nem ide illőket jelentem!/


2011. jún. 11. 19:50
 1/7 Platypus ***** válasza:
A hörcsögnek a ketrec jobb. Ha sűrű rácsút veszel, akkor nem tud kiszökni. De ha túl kicsi a ketrec, a hörcsög meg sokat unatkozik este, akkor hajlamos rászokni a rácsrágásra és más kényszerviselkedésekre. Ezért szokták a terráriumot javasolni. A hörcsög abban is unatkozik, ha nincs meg a helye, de nem tud akkora zajt csapni.
2011. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Is -is jó,csak engedd ki rendszeresen szoktasd kézhez.Ha jelzi-kijönne hát vedd ki.
2011. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ne aggódj,itt is 3millióféle választ fogsz kapni...én a komoly állatos kérdéseimet itt szoktam feltenni és itt szakember válaszol teljesen ingyen:

[link]

2011. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor jó az akvárium is,csak nagy legyen és sokszor kivegyem?

Mert a sokszor kivevés megvan. :"D Reggel,délben,délután,esti tv-zésnél mindig kiveszem egy 10-20 percre. :)

Nagyon szereti felfedezni az ágyat. :P

2011. jún. 11. 22:21
 5/7 A kérdező kommentje:
És amúgy nem unatkozik,eszik rendesen,dúrja mindig az almot,aztán egész este teker a mókuskerékben. :)
2011. jún. 11. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit elkeseríteni, de egyik válaszoló sem valami tapasztalt vagy csak nincs hörcsöge.


A terráriumban kényelmesebben érzi magát, a ketrecben biztonságban. Ha terráriumban tartod ugyanúgy kijár, viszont a házban alszik, ha ketrecben, kb. 5 féle helyen fog aludni. A ketrec néhol hátrányosabb: rágja, kitúrja belőle a forgácsot és megütheti magát a rácsokban. Viszont sokkal egyszerűbb takarítani.


Nekem 7 hörcsögöm van és mind a 2 bejött, bár inkább a terrárium mellett voksolnék.

2011. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:

Nekem úgy 30 hörcsögöm volt az évek során. Tartottam őket ketrecben is és terráriumban is. A ketrecnek lehetnek emeletei, és az oldalait, sőt a tetejét is kihasználják a hörcsögök, úgy szoktak lógni a rácsról, mint egy denevér. A sok mozgás fontos a hörcsög egészsége szempontjából. Egy terráriumnak csak az alapterülete bejárható, tehát a hasznos területe sokkal kisebb egy azonos alapterületű ketrecéhez képest. A ketrecben is tökéletesen biztonságban érzik magukat, ha van házikójuk. Ha ez nincs, akkor persze hogy nyugtalanok.

Egy 15 literes terrárium viszont mindenképpen nagyon kicsi neki. Akár terráriumban, akár ketrecben akarod tartani, ennél jóval nagyobb kell.

2011. jún. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!