Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van ez? Már körülbelül...

ADEMSTER199 kérdése:

Miért van ez? Már körülbelül 6 hónapja van 1 dzsungáliai törpe hörcsögöm és fél tőlem miért? Én etetem, játszok vele. De néha félelmébe már megharap :S Mitől lehet ez? Lehet ez ellen tenni valamit? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne kapkodj,óvatosan,szólongatva,türelem.
2011. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nemethanita18 válasza:
Szia.Én ugyanígy voltam az enyémmel.Szerintem két dolog lehetséges.Az első,hogy irritálja az illatod,és vmi rosszra emlékezteti,tehát támad illetve elmenekül.A másik,hogy hirtelen nyúlsz felé,amitől szintén megijed.A sajátommal én azt csináltam,hogy a közelébe tettem a kezem,és hagytam,hogy magától odajöjjön.Kb.:1 hónap után látható volt az eredmény.Nem azt mondom,hogy puszipajtik lettünk,de már nem félt annyira,ráadásul kevesebbszer harapott meg,mint előtte.Remélem segítettem ezzel vmennyit.
2011. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ki fogom próbálni. Remélem fog valamit segíteni
2011. jún. 15. 12:45
 4/7 A kérdező kommentje:
De amikor egyszer odarakom a kezem akkor harapja akárhogy nyúlok oda ezt elfelejtettem le írni de volt 1 másik hörcsögöm aki sajnos meghalt és az nem csinálta ezt amit most a mostani az oda jött megnyalogatta hozzámbujt megminden és ugyan az a ketrece még mindig ugyanott alszik ugyanott eszik.
2011. jún. 15. 12:50
 5/7 nemethanita18 válasza:
Hát néha előfordulnak az ilyen agresszív állatok.Én a mostani nyuszimmal jártam még így,ahogy most te a hörivel.Én etetem,itatom takarítom,de bárhogy próbálkozok vele,folyton a kezemnek akar ugrani.Pedig már négy éve babusgatom (legalábbis próbálkozom vele).Én továbbra is csak azt tudom neked javasolni,hogy várakozz türelmesen,majd csak megbékél a kis pukkancs jószág.Esetleg próbálkozz a kezednél finomabb falatokkal,hátha arra is ráharap.Ha pedig nem,sajnos így jártál.Néha a kisállattartók is elkönyvelhetnek egy kis vereséget.
2011. jún. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam, mint te. Az első hörcsögöm nagyon szelíd ,barátságos, és magától mászik a kezembe, sosem volt velem agresszív. A második hörcsögöm az elsővel ellentétben egy kisfiú volt és nagyon sokszor megharapott. Én azt csináltam, hogy kivettem a helyéről, simogattam és mikor megharapott akkor egy kicsit az orrára fújtam és szép lassan leszokott róla. A másik módszer talán az lehet, hogy mikor játszol vele, bekened a kezed egy kis citrommal és mivel nem igazán szokták szeretni nem valószínű, hogy többször belekóstolna.:) Én néha elkeseredtem, mikor egy hét után újra harapni kezdett, de ennek már 2 hónapja és azóta még csak meg sem próbált megharapni, de még mindig félős picit. Majd írj hogy alakul a kapcsolatotok!:)
2011. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nemrég értem haza 1 táborból és már nem harabgál sőt meg sem próbál megharapni :D
2011. júl. 5. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!