Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Napraforgó magot tényleg nem...

Napraforgó magot tényleg nem ehet a tengerimalac?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
miért ne ehetne? Csak ne a sós, pörkölt szotyit add neki, hanem natúr napraforgómagot.
2011. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
az enyem nem is ette hiaba is adtam nki,de eheti amugy csak nem a sost:P
2011. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés, a héja beragadhat a fogai közé, ezért jobb kihagyni az étrendből :)
2011. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Eheti, az enyéim imádták, de nagyon hízlaló.
2011. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a tápjában van benne. csak az előbb hogy evett, észrevettem hogy valami baja van, és egy maghéj akadt be neki. ezért gondoltam hogy veszélyes. akkor inkább kiválogatom a kis szotyikat, nehogy baj legyen. :)
2011. jún. 20. 10:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól teszed :) Több ilyen esetről is hallottam már. A kukorica sem túl jó neki :(

Sajnos sok ócska minőségű táp van, de ha megfogadsz egy tanácsot, akkor viszonylag olcsó és jó a Versele Laga cég Cavia crispy nevű tápja. Ez olcsóbb, ha Fressnapfban veszed, mert ott általában van kimérősben is (na, abba viszont belepotyoghat véletlenül napraforgómag más tápokból, szóval érdemes résen lenni). :)

Van a cégnek nagykereskedése is Pesten, ott a legolcsóbb, de a Fressis kimérős sem drága.

2011. jún. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: Szerintem adj neki olyan tápot amiben nincs napraforgómag, ha beakadna a fogai közé, mert ha kiválogatod, azzal csak ugyanannyi pénzt költesz kevesebb tápra, és nem muszáj csak tápot adni neki, adhatsz sok sok zöldséget, és akkor már nem kell annyi tápot adni, és kissebb az esélye hogy beakad a fogai közé, és hogy elhízik.
2011. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ehet de ne sósat adj neki me akk roszul lessz tőlle
2011. jún. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de még jó, hogy adni kell neki. Ennyi erővel adj neki áztatott kemény kenyeret, mert az nem akad be a fogai közé.
2011. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
most mi bajod van? kap ugyan úgy tápot meg szénát is.. nem fog belehalni ha nem kap magot -.-
2011. jún. 21. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!