Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen faágat tudnék betenni...

Milyen faágat tudnék betenni a csincsillámnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék betenni a kis Csimpihez valami ágat, amivel tudna küzdeni, mert a rágófák amik bent vannak neki, azokat nem nagyon szokta rágcsálni. Milyen fajta faágat adhatnék be neki, amitől biztos, hogy nem lesz semmi baja, nem mérgező, nem szálkásodik, és amit valószínű szeret is majd rágcsálni?


A válaszokat előre köszönöm! :)


2011. jún. 24. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk tölgyfát :)
2011. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alma, körte, tölgy, bükk, nyír, mogyoró tuti jó. A csonthéjasokról megoszlanak a vélemények, valahol azt írják, semmilyet nem szabad, van, ahol a barackra azt írják jó stb. Én régen, amikor még nem volt elérhető irodalom ilyesmiről, adtam nekik cseresznyét, barackot, meggyet, nem lett tőle bajuk, de azért jobb a biztonság. Dió, mandula viszont tuti mérgező!
2011. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

látom ketten is írtátok már a tölgyet...régebben valahol olvastam csincsilláknak adható fákat, és nem adható fákat..és csak arra emlékszem, hogy tölgyfa hiányzott a felsorolásból. (miért is ne pont tölgyekkel vagyok körülvéve..) :D

De akkor ha minden igaz, akkor szabad neki tölgyet adni. :)

És még egy kérdés...levelesen be lehet tenni az ágat? vagy szárazabb ágat keressek inkább?

2011. jún. 24. 23:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Bármi olyan gyümölcsfát, ami nem gyantás (mint pl. a szilva).
2011. jún. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább szedegesd le a leveleket.
2011. jún. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Én nem tudtam a választ, de azt tudom, hogy a tölgy az egyik leghonosabb faféle itthon. Tehát honosítsad így a csincsilládat! :))
2011. jún. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudtam szerezni almafa ágat, és azt beszerkesztettem a lakásába. A leveleit leszedtem, a kis ágakat meg úgy próbáltam letörni, levágni, hogy véletlenül se bökhesse meg magát miközben ugrál rajta.

Csimpinek nagyon tetszik! Köszönjük a segítséget! :)

2011. jún. 25. 23:42
 8/9 kriszkee válasza:

amit biztos és tuti fix hogy SZABAD : alma, körte én ebben a kettöben avgyok biztos :)



amit NEM SZABAD : fenyő ( a gyanta miatt ) cédrus ( ez elég ritkán fordulelő mert cédrushoz enm jutsz hozzá olyan könnyen de akor sem szabad ) .........


tudod szerintem maradj ennél a kettőnél ( alma/körte) mert ez a legbiztonságosabb :) ne tedd ki veszélynek a csincsilládat :)

2011. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen én is arra gondoltam, hogy a biztosaknál maradok inkább, és nem fogok kísérletezni vele. :) Meg úgy látom az almafaágak nagyon tetszettek neki. Estére beszerkesztettem az ágakat, meg van neki bent sok kis fakocka szerű fa is, tök szépen elrendeztem neki mindent. Reggelre úgy nézett ki az egész ketrec mintha bomba robbant volna benne! :DD Lógó faágak mindenhol, a fakockák szanaszét fent lent, kisebb nagyobb rágott facafatok mindenhol....stb :D Legalább nem unatkozott, az biztos... :D

De a lényeg, hogy ez a fa nagyon tetszik neki. Arra gondoltam, hogy vágok majd jó sok 30-40 centis faágat, és akkor könnyen tudom pótolni akár minden nap 1-2 új ággal a rágnivalóját.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

2011. jún. 26. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!