Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történt a csincsillámmal?

Mi történt a csincsillámmal?

Figyelt kérdés
Kb egy éve kerültek hozzánk. (Kis helyen tartották őket, és elhoztam onnan mindkettőt.) Az egyik csincsillám azóta is vékonyka volt, de mindig aktív, és kíváncsi volt, és normálisan evett. De mégsem hízott. Néhány napja viszont észrevettem hogy egy falatot sem eszik, és nem iszik. Igyekszek folyadékot úgy pótolni hogy kupakból itatom, mert úgy tud inni valamennyit, és kézből etetem azzal amit amit elfogad. Ráadásként totál legyengült, mintha az egyensúlyával is gond lenne. Gubbaszt, kifekszik, egyből felkel és gubbaszt tovább. Naphosszat alszik, és az estéket is alvással tölti amit nagyon nem kéne. Utánanéztem a csincsillabetegségeknek, de nem tudtam eldönteni melyik lehet az. Holnap viszem a dokihoz amilyen gyorsan csak tudom, de szeretném tudni mi lehet a gond. Ha bárki tud valamit írjon kérem! :(
2011. jún. 26. 20:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Folyamatosa keresgélés után arra jutottam hogy felfúvódás lehet. Ugyanazt a a testhelyzetet veszi fel nyújtózáskor mint egy képen. Kedvetlenség, lekonyult fülek, stb ezek mind passzoltak. Pedig nem etettem őket túl zölddel, mindketten ugyanannyit kaptak:/ Holnap sürgősen doki, remélem túléli....:(
2011. jún. 27. 01:09
 2/9 anonim ***** válasza:

MIÉRT NEM VISZED ÁLLATORVOSHOZ SZEGÉNYT??????

MI A SZ@RT AKARSZ, INTERNETEN KERESZTÜL MIT MONDJUNK??????????????????????????????????????????

Én csak akkor írnék ki ilyet, ha már elvittem dokihoz, és az sem tudott segíteni!

2011. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én csincsillámmal is ugyan ez volt a helyzet! Ha nagy meleg éri őket.. vagy túl hangos zaj akkor sokkot kapnak és valójában ebbe bele is betegednek. Mi még időben elvittük az orvoshoz, antibiotikumot és vitaminokat kapott, de mondta az orvos, hogyha még 1 napot vártunk volna akkor már nem élte volna túl. Szerencsére az enyém megmenekült, él és virul:) Felpuffadás akkor is lehet ha valamilyen új tápot próbáltál ki vagy olyan növényt adtál neki amiből nem szabadna sokat... A neten fennt van a lista, hogy miből mennyit szabad nekik adni. Nézz utána. Remélem tudtam segíteni.. Majd írj, hogy mi törnént végül a csincsiddel.
2011. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
na?
2011. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ELSŐ VÁLASZOLÓ!! MA rendel 3-tól a doktor úr akihez visszük, ráadásul édesanyám is gátolt abban hogy elvigyem mert nem volt hajlandó nekem pénzt adni! Elnézést hogy nem tudok neked megfelelni! És ameddig nem tudom elvinni, addig szeretném tudni mit tehetek érte!


Kedves második válaszoló: Köszönöm a választ, fél óra múlva kiderül mi gond, és ha hazaérek le is írom mi a helyzet:)

2011. jún. 27. 14:22
 6/9 A kérdező kommentje:
No itthon vagyunk a kis beteggel. Kapott pár szurit a fenekébe, és és kapott étvágyhozót is, gyógyszert, és felírt még kettőt ami közül választhatunk. Pépes dolgokat, tápszert kell kapnia fecskendőből. Ahogy hazaértünk már sokkal élénkebb lett, elkezdett enni, és a tápszert is szépen elfogadja. Holnap megyünk vissza a dokihoz hogy kiderítse biztosan felfúvódás-e de szerinte is az lehet. Sokkal jobban van most már, szóval tuti túléli!^^
2011. jún. 27. 17:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó hír :) Örülök, hogy jól van és hogy segíthettem :)
2011. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kriszkee válasza:
Vidd állatorvoshoz !!
2011. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Amint olvashattad a válaszokban már jó pár napja elvittem, és már rendben van. Megérte a sok szuri, gyógyszerek, no meg a törődés!:)

Kérlek, legközelebb olvasd át a többi választ mielőtt te is választ írnál.

2011. júl. 1. 03:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!