Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a csincsillámmal...

Mit csináljak a csincsillámmal? Légyszíves normális válaszokat!

Figyelt kérdés

Van 2 db csincsillám és egyfojtában ilyen furcsa nyüszögő hangot adnak ki mintha köhögnének vagy tüsszögnének. Kezdek félni hogy valami bajuk van.



Ez normális?


2011. szept. 24. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem az. Lehet, hogy valami légúti megbetegedés, vagy a tüdejükkel van valami baj. Vidd el őket állatorvoshoz, de olyanhoz, aki ért hozzájuk! Ha elárulod, merre fele laksz, talán tudok segíteni találni megfelelő orvost.
2011. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát én teljesen lent lakok az ország alján. A dunántúlon Baranya megyében: Beremenden.
2011. szept. 26. 21:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Pécsett tudok egyet:

Kuckó Állategészségügyi Központ

7633 Pécs, Endresz Gy. u. 19.

E-Mail: kuckodoktor@gmail.com

Telefon: +36-72/260-260

[link]


Érdemes megkérdezni a [link] oldal fórumán a megfelelő topicban, hátha mondanak valami okosat :)

2011. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) :D :)
2011. szept. 27. 21:18
 5/6 A kérdező kommentje:

Itt azon aweblapon azt írják szó szerint hogy:SÍRÁS


Bár a csincsillák "sírása" nem tartozik a betegségek közé, mégis fontosnak tartom, hogy megemlítsem. Sokan hiszik azt ugyanis, hogy ilyenkor valami komoly baja van kedvenc csinjüknek.


Néha előfordul, hogy a csincsillaketrec felől furcsa nyöszörgő, síró hangok érkeznek. Ne aggódjunk ilyenkor. Valószínűleg minden a legnagyobb rendben van, csak csinünk rosszat álmodott és arra felébredt, vagy éppen egyedül érzi magát. (Ha egy csini valóban bajban van, inkább hallgat - nehogy megtalálja egy ragadozó)


Még a párban tartott csineknél is előfordul, hogy néha így jelzik a társuknak, hogy foglalkozzon velük. Ha egyedül tartjuk a csint, ilyenkor érdemes kivenni egy kicsit és foglalkozni vele. Ha pedig van mellette egy társ is, akkor már az is elég szokott lenni, ha ilyenkor a nevén szólítjuk.

2011. szept. 27. 21:59
 6/6 anonim válasza:

Nyugodj meg:) Ez átlagos dolog... 5 éve foglalkozok csincsillákkal már tenyésztési szinten. Ezt a hangot meg kell szokni, normális nagyon is. Ha megvan fázva, akkor tüsszög, azt hallod rajta, folyik az orra, és máshogy köhög teljesen, vagyis megfázásnál inkább hörög... Nálam már volt rá példa sajnos... felismered azt majd hidd el. De ha nem teszed ki őket huzatnak, akkor nem lesz ilyen baj:)


Ha bármi segítség kell írj nekem nyugodtan, a csincsilla.hu egyik moderátora is én vagyok, ott Nika333 ként vagyok fent. De a Napsugár Csincsilla kennel honlapjáról is elérhetsz:)


üdv: Napsugár kennel

2011. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!