Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ivartalanították a tengerimala...

Ivartalanították a tengerimalacom 11kor vitte be az orvos, már kb másfél órája itthon vagyunk mennyi idő mire felkell a malackám?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok.Mennyibe kerül?És a lányokat is lehet?(mint a kutyáknál?)És mennyi a komplikáció fellépésének a hatása?(bocsi..nem jutott eszembe a szó..)

És még egyszer bocsánat hogy nem a kérdésre váaszolok.

2011. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ébredeznie kellene, legalábbis általában felébresztik, és úgy adják vissza a gazdinak.

Mindenesetre olyan helyet készíts neki, hogy forgács ne legyen alatta (legjobb a kutyapelus, alatta pedig tiszta törülköző), legyen búvóhelye, kis széna elérhető távolságban, víz és valami lédús gyümölcs.

Ébredés után nagyon fontos, hogy a széklete és a vizelete kb 12 órán belül meginduljon!

2011. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:

- az ár régiónként kb. 6 és 12 ezer forint között mozog, nyilván függ az orvostól, meg hogy főváros, nagyváros, stb.

- lány malackát is lehet, de drágább és veszélyesebb is (inkább csak egészségügyileg indokolt esetben végzik ezt a műtétet lánymalacokon)

- komplikáció általában a túlaltatás (nagyon kicsi a tömegük, ezért nehéz dozírozni az altatót, általában kis mennyiségű ketamint + altatógázt használnak), de ha nincs megfelelő gallér a malacon, akkor a varratok szétszedése is okozhat gondot (csúnya bajok származhatnak belőle), illetve az emésztésére lehet még hatással, de ezt a műtét után könnyű észrevenni, hogy nem bogyózik a kedves páciens :)

2011. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
felhívtam az állatorvost aztmondta hosszú az ébredési idő ugyhogy nincsbaj,de azért köszi a válaszokat!:) amúgy nyitva a szeme,egyenletesen lélegzik ugyhogy rendbe van :)
2011. jún. 29. 13:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Szuper, örülök neki tényleg :)

Figyelj rá, hogy ne legyen semmi gond! Kapott gallért? Ha nem, akkor otthon is tudsz neki készíteni, ez tényleg fontos, illetve ami még eszembe jutott, hogy pár nap után elkezd viszketni a varrat, akkor esetleg kis körömvirágkrémmel kenegetheted, valamennyire enyhíti neki... Mi pont egy éve estünk át ezen a procedúrán, emlékszem, mennyire aggódtam érte :)

2011. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
már a fejét is mozgatja meg nyitogatja a száját :) amúgy a gallért hogy csináljam papírból simán?
2011. jún. 29. 13:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5000/malac ivartalanították a a fiú malacaimat. A lány malacokat nem vállalnám be, hacsak nem olyan komoly a baj. Én nem tettem rájuk gallért, és nem történt bajuk. Másnap már khmm csinálták szal érted. :) Én nem szeparáltam el őket egymástól.
2011. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!