Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másfél hónapja 5,6 volt az...

Másfél hónapja 5,6 volt az éhomi vércukrom, most 5,1.1400 Kcal diétán vagyok. Egyik orvos azt mondja, hogy cukorbeteg vagyok, a másik azt, hogy inzulinrezisztens. Ha a cukrom javul, akkor az inzulinszintem is fog?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja 22,70 volt a 0 perces,120 perces pedig 48,75.
2011. ápr. 4. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
ha az orvos megallapitotta, hogy cukorbeteg vagy biztos irt fel gyogyszert. Inzulinrezisztencia eseten is gyogyszeres kezeles szukseges mivel elobb utobb cukorbetegseghez vezet. Tehat szerintem valamit nem ertettel. Tudtom szerint az ehgyomri vercukorszint 3,6-6 mmol/l. Tehat az 5,6 ill 5,1 az normalis hataron belul van. Ami nekem nem igazan tetszik az az 1400 kcal-as dieta. Amugy a cukorszint a valtozo, az inzulin termelodik. Tehat ha javul az inzulinszint (amit leginkabb gyogyszeresen lehet elerni vagy nagyon jol kidolgozott dietaval amit nem a netrol szedunk le) akkor a vercukorszint is normalizalodik.
2011. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán, miért diétázol? Női hobbiból, vagy komoly okod van rá?
2011. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg kedves kérdező!

Az ott a kérdésed alatt, a vércukor szinted? 22,7 , meg 48,7? Nem magas így ez egy kicsit? Nekem most ebéd előtt mérték, íghy volt, 5,9 Ezt most 120 perc után megismételve, mennyinek kell lenni, ha közben folyamatosan cukorkát eszegetek? No majd fél 3-kor megmérem.

2011. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Az orvos mondta, hogy diétáznom kell, de nem is baj, mert rámfér.

2011. ápr. 13. 13:15
 5/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem alatt szereplő értékek az inzulinszintjeim.
2011. ápr. 13. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!