Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyunk azert, hogy a...

Mit tegyunk azert, hogy a horcsogunk a legjobban elhesse eletet?

Figyelt kérdés
Azt szeretnenk, hogy minel jobb elete legyen a kis draganak :) Amugy mi a betegseg jelei? (nem mintha annak tunne, csak ha esetleg megbetegedne akkor jojjunk minel hamarabb ra :) Jah es meg valami, milyen etelt szeretnek a legjobban es mit nem szabad nekik adni? :) Koszi elore is a valaszokat :)
2011. jún. 29. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Cukrosat nem szabad nekik adni, mert rövid időn belül elrohad a foguk. Akkor egészséges, ha szép nagy és narancssárgás a foga.

A kerti gyomokat nagyon szereti az enyém, meg a sajtot, tükörtojást, körtét. De főként répát kap. A bolti magokat szereti, az extrudált lucernát viszont nem.

A betegségeket illetően daganatos megbetegedéseik szoktak lenni, konkrétan nem tudom mivel járnak, az enyémek soha nem voltak betegek. A fiúknál a herék sokszoros megnagyobbodása normális, az nem betegség (először megijesztett, de él és virul, csak periodikusan nagyon nagyok a golyói). :)

2011. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nos szerintem az előző válaszoló szinte már mindent leírt. (: az igaz h a hímek akkora gólyóik vannak h azt nem lehet röhögés nélkül nem nézni. :'DD

amúgy én a legegyszerűbb magkeveréket adom neki. szerintem felesleges venni több ezer forintokért ilyen aszalt meg ilyen gyümölcsökkelt teli "baromságokat". ha adtok neki mindennap friis gyümölcsöt és zöldséget hidd el jobban megfogja hálálni mint ezeket a "finomságokat" amit nem ajánlott nekik adni: krumpli, retek, citrom. ezeken kívűl mindet megsesznek. de mindent ki kell próbálni h mit fog megszeretni és mit nem. szerentem az "K" betűs szabály h az ilyen zöldséget gyümölcsöt kerüljük szerentem baromság. az én hörcsögöm szereti: répa, saláta, uborka, paprika, karfiol, barack.


a betegségek között sok minden lehet: daganat (ahogy az első válaszoló is írta) megfázás: ha pár napon belül meggyógyul nem kell aggódni, de ha váladékozik az orra érdemes orvoshoz furdulni. talán még a legismertebb az atkák. nosz szerintemm erre kevés az esély h elkapja a hörcsög ha jól van tartva. :DDD

nos hirtelen ennyi jutott eszembe de itt van két oldal ami szerintem nagyon hasznos. én is innen tájokozódtam.


[link]

[link]


jah és fogkoptatás ként szerintem szárazkenyeret kapjon mert a fogkoptaót semmelyik hörcsög nem szereti (legalább is az eny és feleslegesen vettem meg a fogkkoptatót. :ss)


sok sikert a hörcsöghöz!! :DDD

2011. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvassál sokat a hörcsögökről, itt az egész internet, információs oldalak, fórumok, tenyésztők oldalai... Minél több információ van a fejedben, annál jobb életet tudsz biztosítani a hörinek, és annál hamarabb észreveszed, ha baj van.
2011. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban, megfázás nálunk is volt, most, hogy mondod. Még kiskorában hetekig, talán 1-2 hónapig is tüsszögött. De azóta soha nem fordult elő többet, meggyógyult.
2011. jún. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem sokat foglalkozz vele és finom kajákat kapjon.Az enyém 2 napja pusztult el,pedig rendesen tartottam. A jelek bélelzáródásra mutattak.Volt neki egy műanyag mókuskereke,abból hiányzott egy darab és ez lehetett a bűnös.Úgyhogy lehetőleg fém mókuskereket vegyél neki és ne műanyag játékokat,mert megrágja.
2011. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is mindent meg akarok neki adni :P és a kedvence a szotyi.Néha kel neki 1 kis falat hust adni akor remélhetőleg nem harap meg,ha 1 fiu és 1 lány van és ha köjkeik lesznek akor meg nem eszik meg a kicsiket ha hust adsz nekik ojankor.Amugy az enyém a csokit is szereti de nem szoktam neki sűrűn adni és csak 1 kis morzsát kb 4 honaponta ettől nem lesssz semi baja.


betegségek: atka akor vakarozik mindik és véresre vakarja magát és onan veszed észre h hiányzik mind a 2 füléből 1 kis darab ijenkor azorvos ad rá cseppentőt,ha könnyezik akor és kicsit tudja kinyitni akor vizes pamaccsal töröld meg néhányszor és el mulik

2011. júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
énkarfiolt nem adok neki mert attol félek hogy felpuffad tőle..
2011. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!