Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfázáskor mi a teendő?

Megfázáskor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nos, van egy aranyhörcsögöm. Az utóbbi pár napban észrevettem h tüsszög elég sokat, és még éjszaka is alszik ami már nagyon feltűnt. Mindennap kapott zöldséget/gyümölcsöt így a vitamin hiány ki volt zárva teljesen. Rájöttem h egy ideig én is tüsszögtem és rájöttem h tőlem kapta el.. :SSS Nos ma már sokkal jobban van ugyis gondoltam egyet és egy régi pólót szétvágtam és baraktam az odujába h jobban melegítse. Most már sokkal aktívabb és nem is tüsszög annyit. De ha most így nyáron megfázott télen mi lesz?

Így ötleteket várnék h mivel tudnám melegebbé tenné a környezetét. Ugyanis télen meglehet fagyni a lákásba akárhogy is fűtün de nem is lehet annyira fűteni hiszen az drága mulatság lenne..

Én arra gondoltam még h a forgács helyett szénát rakok be majd az oduba és több ilyen ruhadarabot.


2011. júl. 7. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
vegyél neki gyógyszert
2011. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazság szerint olyan nincs, hogy megfázás, az nem kimondottan a hidegtől van, csak amikor fázik, akkor gyengébb a védekezőképessége, és könnyebben megbetegszik. Szóval: ha beteg vagy, ne nagyon menj oda hozzá. Vidd el állatorvoshoz, lehet, hogy pillanatnyilag javult, de ha ráhúzódik a tüdejére, és begyullad, nem sok esélye van a túlélésre. A rongy jó ötlet, vattát is tehetsz be neki.

Télen ugyan akkora eséllyel kap majd el betegséget, mint nyáron, a beteg emberek maradjanak tőle távol, és nem lesz gond.

2011. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

oké, köszönöm a választ. :D

és a szőre eléggé "csapzott" most nem tudoom h azért mert egy kicsit legyengült a szervezet vagy azért mert pont azelőtt mosakodott és egy kicsit vizes maradt a szőre?

2011. júl. 8. 11:51
 4/5 A kérdező kommentje:
de amúgy teljesen selymes és puha szőre csak a hátán nem.
2011. júl. 8. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a betegsége miatt borzolja fel a szőrét.
2011. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!