Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha patkányt akváriumban...

Ha patkányt akváriumban akarok tartani kb hány literes kell neki?

Figyelt kérdés
ja és hány mm-es üvegből legyen? 4-6 elég?
2011. júl. 8. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Én minimum 50L-esben tudom elképzelni, de ez nagyon minimum 1 példány számára úgy, hogy emellett majdnem minden nap kiengedve kedvére mászkálhat.

És persze valami ráccsal le kell takarnod, mert különben kimászik.

Amúgy sokkal praktikusabb a ketrec.

Könnyebb mozgatni amit gyakran fogsz a takarítás miatt főleg.

2011. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából a ketrecről nem sok jót hallottam, meg tudja rágni stb, ezért gondoltam akváriumra.


De ha a ketrec jobb, mutathatnál olyat ami megfelelne 1 patkánynak.

2011. júl. 8. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy tudja megrágni.

Nekem 4 volt, egyik sem rágta szét.

Persze rágcsálgatták, de a ketrec nem csirkehálóból készült, hogy szét tudják rágni :)


Ez pl. jó:

[link]


Nekem 2 ehhez hasonló van, bár ez nem túl ideális sokak szerint, nekem eddig megfelelt, 2-2 patkány élt benne, naponta ki vannak engedve, így jó nekik:


[link]


Itt találsz szuper ötleteket:

[link]

2011. júl. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amit másodjára linkeltél, olyat néztem már, csak kicsit nagyobbat, azt hiszem az ára is majdnem dupla ennyi volt. Pedig én csak 1 patkányt akarok tartani benne.


köszi a segítséget.

2011. júl. 8. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:

A patkány társas állat, szóval kettőt ajánlok, vagy napi 4-6 órát tölts vele. Nem tudsz neki a nap 24 órájában társaságot biztosítani neki, pedig igényli.

A terráriumban nagyon megáll a levegő, és a vizeletéből felszabaduló ammónia is ott marad, emiatt sokkal hamarabb lesz büdös, és neki sem jó, hogy azt a levegőt szívja. Nyáron borzasztóan felmelegszik, ketrecet is hűteni kell. Vagy ketrecbe, vagy sehová! A másik: szeretnek magasra mászni, ami egy terráriumban szintén nem megoldható. Vaterán egész olcsón lehet jó ketreceket kapni, minimum ekkora: [link] ketrec kell. Csinálhatsz is, az szerintem sokkal jobb, és olcsóbban kijön. Horganyzott ponthegesztett rácsháló kell, de az, amit könnyedén tudsz hajlítani, a merev sokkal drágább, és fölösleges. Ikeás olcsófajta könyvespolcot jól át lehet alakítani, de szekrényt is, pl. [link]

Nem tudja kirágni, ha az alját üvegből csinálod/csináltatod, akkor még azt sem tudja megkóstolni:)

2011. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
NE TARTS PATKÁNY TERRÁRIUMBAN!!!
2011. júl. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akváriumnak azt hívják, amiben víz van és halak vannak benne. Egyébként a patkánynak ketrec kell, üvegdobozban nem szabad tartani! Nem szellőzik, befülled, és a patkány egyik legérzékenyebb pontja a tüdeje, amit pedig a terráriumi tartás nagyon megterhel!
2011. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
523 liter. de ha 524 liter van benne akkor megfullad.
2011. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!