Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillát tartani jó?

Csincsillát tartani jó?

Figyelt kérdés

Első sorban azokat kérdezem akiknek van, vagy volt már csincsillájuk.Szerettek csincsillát tartani? Sok probléma van velük? Szeretik a szeretgetést?

Köszönöm a válaszokat!:)


2011. júl. 13. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
jó, mert fél év alatt lesz egy kesztyűrevaló finom szőrméd!
2011. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, bocsi, hogy írok én ugyan nem tartottam, de szeretnék viszont elég sok rosszat hallottam róla és tapasztaltam is...:S viszont engem nem annyira zavarna, este nagyon nagyon zajong legjobb barátnőmnek volt. Kézhez szoktatni sohasem fogod úgy, hogy ott marad nagyon sokáig, hanem néhány perc és rohan tovább. Viszont nagyon sokat kell vele foglalkoznod, hogy még ezt is megtegyék, hogy odamenjenek pár percre hozzád...Hát nem tudom mennyi gond van velük, tudom, hogy van valami csincsilla por és abba fürdenek de szerintem ez nem sok. :) Én tuti fogok tartani, csak nem a szobámba, hogy este azért tudjak aludni, hanem külön kisházba ami külön erre lesz:P Egyébként 2db vegyél(gondolom tudod)...
2011. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem sincs,de unokatesómnak van,és sokszor vigyáztam rá.

(első válaszoló: húzd le magad a klotyón.xD)


szerintem nagyon jó dolog csincsillát tartani,imádom őket.Itt a neten olvasgass utánuk meg minden,és akkor könnyű lesz tartani.

2011. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó. :) Nincs túl sok probléma velük szerintem. Nagy a helyigényük, ez talán okozhat némi gondot, és a kajáltatásukra is oda kell figyelni, mert elég érzékeny a bélflórájuk. A szeretgetést nem nagyon szeretik, legalábbis ritka az olyan, amelyik hosszabb távon megmarad a gazdi kezében. Viszont az állukat meg a fülük tövét általában szeretik vakartatni. :) 2-t kell tartani, mert társas állat. Legjobb, ha 2 azonos nemű kicsit veszel (mindegy, hogy fiúk vagy lányok), mert a fiú-lány párossal viszont tényleg sok a macera.
2011. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem volt 2 kis csini :)

Imádtam őket,és szerintem ők is jól érezték magukat velem :)

Ha veszel a következőkre figyelni kell:

-mindig ki kell őket engedni a ketrecből min.fél órára minden nap

-fürdetőhomok legyen előttük,különben a szőrük "csomóssá" válik

-friss vizet naponta cserélj (golyós önitató a legjobb)

-ételt mindig időben adj nekik (hamar hozzászoknak a rendszeres etetéshez) állatboltokban lehet kapni nekik való eledelt de ez kiegészítheted almával.(Az enyémek imádták)

-a ketrec ne legyen kicsi,vagy madár kalitka. minimum egy szintes legyen,és ne fából mert megrágják!

-ha van kutyád/macskád ne enged őket össze,mert csúnyán végződhet

-ne fogd meg hirtelen,mert ledobhatja a bundáját!(ez ugyan visszanő,de több hét is lehet)


Ha kicsi korától nálad van,sokat veszed kézbe akkor megmaradnak de csak egy kevés ideig :)

Nem sok mindent tanulnak meg,de ha valami rosszat csinál és rászólsz,hogy "Nem!" vagy "Nem szabad!" akkor abbahagyják.Én hogyha "makogtam" nekik,odajöttek hozzám és az ölembe ugortak. És még egy idő után megtanulták,hogy meddig lehetnek kint,utána automatikusan bementek a ketrecbe.:)

Jobbak voltak,mint egy házőrző,mert ha valaki bejött a szobámba,ugattak.(Tényleg hasonlított az ugatásra. :)

Éjjelente ne engedd ki őket,mivel nem látod mit csinálnak,könnyen lelökhetnek/megrághatnak dolgokat.

Mielőtt megveszed őket (ajánlatos 2t venni,egyedül "depis" lehet) a házat tedd csincsilla biztossá! Pl.: a virágokat olyan helyre tedd,amit nem érnek el,kábelokat valamivel fedd le,olyan tárgyakat,mint a váza,stb. magas helyre rakd mert rájuk dőlhet,ami végzetes lehet!

Sétáltatni lehet,de csakis a fűben,pórázzal!

+ ha szeretnél este nyugodtan aludni,ne a szobába tedd a ketrecet,mert garantáltan nem fogsz!Tapasztalat... :)


Nagyjából leírtam mindent,de ha kérdésed van,nyugodtan írj! :)

2011. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

+ nyáron hőgutát kaphatnak! erre nagyon kell figyelni,legjobb a jégakku vagy a hideg törölköző!


(előző voltam)

:)

2011. júl. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!Sokat segítettetek!:)

Még annyi, hogy egy 100x70cm széles és 50cm magas ketrec elég lesz nekik?Előtte 2 kis nyuszi volt benne.Az alja műanyag,és fémrácsos.Van benne egy kis odú aminek a tetejére rátudnak ugrani,de gondoltam rakok majd bele még egy polcot. Elég lesz ekkora ketrec két csininek?

2011. júl. 14. 11:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a polcot bele teszed és még ki is engeded őket,akkor szerintem elég.
2011. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ugye sejtem hogy csinit akarsz?
2011. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!