Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot szeretnék de...

Tengerimalacot szeretnék de hogyan tartsam? További információ lent!

Figyelt kérdés

Tengerimalacot szeretnék de nem tudom hogyan tartsam, illetve miben. Mit ehet? És milyen nevet adjak neki? Hím és nőstény neveket kérnék!

Előre is köszönöm.


2011. júl. 13. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

itt sok hasznos információ van, szinte minden le van írva. és ne sajnáld az időt elolvasni, és be is tartani őket ;)

[link]

innen meg neveket válogathatsz :)

2011. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2011. júl. 14. 07:56
 3/12 anonim ***** válasza:

én röviden leirom neked :D (nekem 2fiu van)

sztem nöstényt vegyél mivel az jobban kijön a társával.mindenképpen!!! vegyél mellé társat!! de fél vagy 1 év különbség legyen köztük.én 75ös méretü ketrecbe tartom öket.a 80as méterü ketrec ajánlott.büdös a pisijük és ezért minden nap rendbeteszem öket.viz és széna mindig kell h legyen elöttük mivel gyors az emésztésük.paradicsom,paprika(kedvencük föleg a törzse),alma,répa,uborka(imádják),babám(héjátnem).. nekem igy ezeket eszik általában:D táp nem nagyon fontos.de azért 2naponta legalább kapjanak.rengeteget esznek.sok gondozást igényel ha 1malacod van csak mivel unatkozik hiszen társas lényeg.SZTEM TÉNYLEG VEGYÉLMELLÉ TÁRSAT:) nekem a fiukat dömének és sütinek hivják:) sok sikert hozzájuk:)

2011. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.

hogy takarítod naponta őket? másnál is olvastam hogy minden nap csinálja.. de bakker azt hogy? :D az rengeteg forgács, és idő is.. nem azt mondom hogy sajnálom az enyémekre az időmet, mert nem, de hát akkor is.. :D

egyébként az malac függő hogy mit esznek. az enyémek pl nem eszik meg a paradicsomot, viszont imádják a banánt (a héját is), és a zöldbabot is. dinnyét, salátát is szeretik nagyon. de ezt mindegyik malacnál ki kell tapasztalni hogy mit szeretnek :)

nekem az egyik malacom 2 évig volt egyedül. nemrég szereztünk mellé egy kicsit, viszont nem nagyon akarja elfogadni. már kb 2 hete próbálom szoktatni őket, úgy látszik nem sok sikerrel. lehet nem lesz olyan aktív egyedül mint társsal, de akkor is lehet boldog egy malac :)

2011. júl. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Még nincs tengerimalacom, csak szeretnék de nemsokára lesz...köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 14. 16:17
 6/12 anonim ***** válasza:
hát elég nagy a ketrec.van egy fakalán:D ketrecet felemelem forgácsot kihuzom belöle és a kukába esik:D ennyi. nekem 5-10 perc a gáz h türelmem nincs.:D hajrá a szoktatással:D ;) tengerimalac.gemon.ro:D (fórum):D és még annyit h nekem 1év van köztük.és ökis nehezzen fogadták el egymást.nagyon sok vita volt h ki a fönök.még mostis van naponta 1-2 morgás féleség.de azcsak figyelmeztetö h ki a fönök:) nekem volt ezen kivül mégegy ketrec..és 1hétig ugyvoltak.de minden délután egybetettem öket de csak ugy h figyeltem rájuk.voltbennt akkor 2faház és egy függöágy.a kisebbnek csináltam cipösdobozbol akkor még egy házat.amibe a nagyobb nemfért bele szoval ha a kicsi elfáradt tudott pihenni.:)
2011. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ja így érthető.. nekem a takarítás legalább fél óra :) így elég hetente egyszer is megcsinálni :D
2011. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a tengerimalacok TÀRSAS àllatok

a ketrec min.: 100x50-es legyen!

felszerelések: -hàz

-itato,eteto

-szénaràcs

-alom(fapellet,forgàcs,macskaalom... )

-tengerimalac magkeverék

-széna

mindenképp LÀNYOKAT tarts (2 làny lehetoleg tesok)

a nevét talàld ki te! nekem a malacaimat igy hivjàk: hiszti(mert nagyon izgàga),punky(mert a fején felàll a ször),caramel(mert karamell szinu a szöre),corn falces (mert mikor rànéztem eza név jutott eszembe), csoki(mert tejcsoki szinu),campari(mert piros a szeme), pötyi (mert a fején van egy pötty), hoka (mert ez jutott eszembe)

(tudom sok malackàm van... :D)

ja és 12 éve vannak malacaim. és 9 éve tenyésztem is öket!!! ja és nyugodtan kérdezz bàrmit... :D :D

2011. júl. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok választ, tehát társas állatkák úgyhogy 2 db mindenképpen kell

Még egyszer köszönöm szépen!

2011. júl. 14. 19:33
 10/12 anonim ***** válasza:

macskaalom??? én úgy tudom azt nem szabad alájuk rakni mert kikezdi a lábukat. mivel nagyon puha és érzékeny lábpárnájuk van, könnyen felsebesedik.

de amúgy egyszerűbb ha elolvasod azt a linket amit küldtem (első válaszban) és ott mindent megtudsz.

2011. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!