Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsük meg a...

Hogyan szelídítsük meg a törpehörcsögöt?

Figyelt kérdés
Már több hónapja megvettük (kisállatkereskedésben), de még mindig vad. Alig merek hozzáérni mert egyből megharap, múltkor úgy megharapott hogy mikor kivettem a terráriumból a kezemet úgy csüngött az ujjamon hogy alig bírtam leszedni. Elvileg fiatal állat, legalábbis az eladótól fiatal állatot kértem (de lehet hogy csak azért mondta rá hogy fiatal hogy megvegyem, nem tudom). Sosem bántottuk, nem piszkáltuk ha épp aludt vagy ilyesmi.
2011. júl. 25. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az unokatesóm is így járt, és mindent megpróbáltak! Nem lehet megszelídíteni, csak ha kiskorától kézbe van! Az eladó pedig valószínűleg csak meg akart szabadulni tőle!
2011. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hát... Valószínű nem fiatal mégsem. Kis korában nevelhető, de azt gondolom, hogy a kajával sok mindenre rá tudod venni. Én először egyenként adtam neki a magokat úgy, hogy a mutató és hüvelyk ujj közé fogtam és onnan vette el. Nem harapott meg. Aztán elkezdtem tenyérből etetni, szépen belemászott és onnan evett. Közben szépen lehetett simogatni, mert ha eszik semmi más nem érdekli.


Próbáld meg, hátha bejön.

2011. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még nem veszett ügy, de sok türelmet igényel. Én is "kifogtam" egyszer egy harapósabb hörit, mindig kesztyűvel nyúltam hozzá, kézből etettem, egy idő után megszokott, mászkált rajtam, de annyira szelid sohasem lett, mint amelyik már alapból szelidebb volt.
2011. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!