Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Létezhet olyan betegség,...

Létezhet olyan betegség, amitől a nyúl foga jóval gyorsabban nő?

Figyelt kérdés
Az angol angóra-törpe nyuszimnak nem rég észrevettük, hogy hatalmasak a fogai, az alsók túl növése miatt ráadásul a felső fogak kiferdültek. Ez után a végei elfeketedtek Meg nem tudnám számolni, hányadik kis kedvencem ő, és még egyszer sem találkoztam ilyennel... tudjuk pontosan, mivel etessük, hogy ez ne következhessen be... Elvittük az orvoshoz, aki levágta neki őket, majd jobban erőltettük a szénát, és a faágak rágását nála... és egy hét alatt, az alsó fogai megint az orráig érnek, és ismét elfeketedtek a végei. Ez miért, vagy miképp?!
2011. júl. 27. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
nem eszik eleget vagy nem megfelelő a táplálék és nem koptatja eleget
2011. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de eleget eszik, kicsit kövérebb is, és megfelelő a táplálék. elég régóta vagyok nyúl tartó, de azért megkérdeztük az orvost is, aki ugyanazokat sorolta fel, amikkel eddig én is tisztában voltam... de ha még rossz is lenne, egy hét alatt, nem hiszem h túl nőhet a foga...
2011. júl. 27. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy másik orvost is, hátha...
2011. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor egéséges egy nyul foga ha a fölsö takarja az alsot és nem ferdék tenyész nyulaknál ha roszak a fogai azt mondjuk hogy "selejtes"nem tudsz vele sokat csinálni szokták nekik reszelni is adj neki sok szárazkenyeret ha meg nem vészes a tulnövés ne foglalkoz vele ha nem viszed kiállitásra
2011. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden nyúlnak folyamatosan nő a foga, azért nem nőnek túl normál esetben mert folyamatosan koptatják. Előfordul azonban hogy olyan fejlődési rendellenessége van ami miatt nem úgy záródik a fogsora ahogy kéne és hiába eszik, nem kopik neki. Attól függően hogy mennyire súlyos a dolog rendszeres vágással lehet kezelni. De ez elég drasztikus beavatkozás ami megviseli az állatot és ha túl gyakran lenne erre szükség akkor az csak fölösleges szenvedés neki. Szóval ha egy hét alatt ennyire túlnőnek neki akkor érdemes lenne átgondolni az elaltatást. Tudom, ez kegyetlenül hangzik de jobb az állatnak. Nekünk is volt ilyen kisnyuszink és fájó szívvel hoztuk meg a döntést.:(
2011. aug. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! már igen öreg, szóval nem hiszem h szükség van mesterséges altatásra.. de mondjuk ez is érdekes, hogy 6 éven keresztül nem volt gondja ezzel.
2011. aug. 6. 15:50
 7/8 anonim válasza:

Nekem pont most volt ilyen nyuszim. Láttam, hogy fogy kitépte a szőrét kopaszra és rátekeredett a fogára. Így vettem észre a fogát. Alul felül be volt már kanyulva.

Azonnal nem mertem levágni, mert nem tudtam, miért tépi a szőrét. Levágtuk, de belső baja nem volt, csak a foga.

2012. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben kiderült az orvosnál, hogy eldeformálódott az állkapcsa, amiért nem tudja koptatni a fogait. De köszönöm a segítséget!
2012. nov. 21. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!