Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől sír a vadászgörényem?

Mitől sír a vadászgörényem?

Figyelt kérdés
7 hetes a kicsike, ma hoztam haza. Nem vagyok benne biztos, hogy azért sír, mert el lett választva a testvéreitől és a szüleitől, mert a következő történt. Macskakaját adtam neki, szárazat és konzervet is, mert előtte is azt kapott. Viszont evett egy kis parizert is, ami nagyon ízlett neki, úgyhogy elég gyorsan befalta, lehet, meg se rágta rendesen és belekotorta az alomba (attól is félek, nem evett-e kavicsot is véletlen). :S Evés meg egy kis felfedezés, játék után elment aludni, és amikor felkelt, kijött belőle a parizer, aztán odapiszkított a sarokba, utána pedig elkezdett rohangálni és közben sírt, harapdálta a szőnyeg sarkát, az ágykárpitot, a takarót, viszont engem nem nagyon harapdált, amit előtte pedig csinált. Próbáltam belerakni többször is az alomba, de mindig kimászott belőle, és úgy láttam, hogy odapisilt az ágyra, de még utána is rohangált, sőt, többször is felmászott a ruhámon a nyakamig, és odasimult. Azt se tudom, hogy a parizer, a zabálás, a rohangálás miatt hányt-e, vagy véletlen megnyomtam a hasát, vagy a grabancrázás kavarta fel a gyomrát (harapás miatt csináltam, az orrpöckölés nem szimpatikus, és neki se tetszik, de ha felemelem, ahogy az anyukája szokta és picit megrázom, meg "nem"-ezek, akkor leáll és elengedi a kezem/lábam). :S Kicsit kétségbe vagyok esve, ő az első görim, nem akarom elszúrni, és hirtelen nem tudok kit kérdezni. :S Gondolom egyedül érzi magát, mert legalább 5 tesója volt, és hirtelen új helyre került, ráadásul pont most fognak jönni az új fogai is (bár elég picik, úgyhogy lehet, hogy ezek már a maradandók neki), mégis attól félek, hogy elkövettem valami bakit rögtön az elején. :(
2011. júl. 31. 22:37
 1/6 anonim válasza:
3%
büdösvagy
2011. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne kapd túl, ez természetes!
2011. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes, 6 éves gyerek intelligenciájával vetekedő volumenű választ. A kérdésem komoly és (ex-)görénytartókhoz szól. Egyébként meg kimondottan szeretik a büdös lábat...
2011. júl. 31. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:
szegényke reggelre most hogy van ?
2011. aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előszőr is a parizeretetést felejtsd el. Nem egészséges neki.

Fura, mert a te leírásodból úgy tűnik mintha a kisgörényed játék közben sírt volna (rohangászás, harapgálás = játék). Nem lehet hogy a makogását gondolod sírásnak?

Az enyém inkább este zendített rá (akkor is csak első este) de az szó szerint ordítás, nyüszítés volt - már-már olyan mint egy kisbabáé:) A sírás természetes és nem kell túldrámázni mert elég hamar rájön hogyan használja ki.

Alomraszoktatás: a görik ha felkellnek ürítenek, így ez a legjobb időpont hogy alomra ted. Az enyém kb 1-2 órát aludt, majd elvégezte a dolgát, evett, játszott max fél órát és újból aludt. Mellette kell lenni és figyelni, ha elkezd keresgélni, legugol, hozzásímul a földhöz közben a farát felemeli - írány az almos és nagy-nagy dícséret ha odasikeredik:)

Jobban jársz ha addíg amíg nem szobatiszta, leválasztasz neki egy 1-2nm-es helyet és akkor veszed ki onnan ha már elvégezte a dolgát (persze a szobába is rakjál egy wc-t hogy játék közben is megtalálja). Ha viszont csak úgy hagyod hogy a lakásban/szobában kószáljon kedvére, elég nehezen fogja megtanulni a szobatisztaságot - a kisgörik túl lassúak és lusták ahhoz hogy átcaplassanak a szoba másik végébe ha épp pisilniük kell, így ott végzik el ahol épp vannak, márpedig ez rögződhet és sosem lesz szobatiszta.

Harapásleszoktatásnál én inkább azt ajánlom hogy ha ráharap az ujjadra "dugd le a torkán". Nekem sokkal jobban bevált mint a garabancrázás, bár görije válogatja:)

Ja és olvasgas göris oldalakat:

fekete gabriella oldala

mvk

göritali

stb

2011. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Ma már nem volt vele semmi gond, úgy vettem észre, hogy velem szemben a harapásai se voltak már annyira durvák, lehet, hogy azért, mert kézből adtam neki a kaját. :) Ma egész nap minden lépését figyeltem, de 1 másodperc alatt képes volt odapiszkítani valahová. :D Kétszer rajtakaptam, ráraktam az alomra, az egyik mellément kicsit, mert teljesen a falig tolatott, úgyhogy jobb, ha odarakok valamit mögé. :D A másodiknál pedig előrébb akartam húzni, mire kiszaladt és a szekrény alá rakta le a csomagját. :D Ma egy fura mozzanata volt, visított egyet, és rátámadt a lábujjamra. :D Mintha harci ordítás lett volna, vagy nem tudom, nem látszott ijedtnek. :D Játék közben pedig ugrándozott. Vettem neki egy csörgős gurigát, amit az állatkerekedésben ajánlottak, na az egyáltalán nem érdekli, ellenben a szatyrokat, a cipőket és a műanyag kupakokat imádja. :D
2011. aug. 1. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!