Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulaknak kell vágni a...

A nyulaknak kell vágni a körmüket? (lent)

Figyelt kérdés
Volt tengerimalacom annak rendszeresen kellett vágni a körmüket. Nem tudom nyulaknál ez hogy megy, mert most kapok egyet és mindenben tisztában akarok lenni velük mielőtt elhozzuk. Szóval légyszi segítsetek! köszi
2011. aug. 1. 11:07
1 2
 1/11 lovelyne ***** válasza:
Igen nekik is kell!
2011. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és milyen időközönkét milyen eszközzel? vagy állatorvos?
2011. aug. 1. 11:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Malacnál és nyúlnál is akkor kell vágni, ha nem tudnak eleget futkározni, hogy lekopjon.
2011. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, kell, mert eldeformálódhat tőle az egész mancsuk. De ezt gondolom már tudtad a t.malac múltadból. :)


Ugyanúgy kell neki vágni, mint a malackának: rézsútosan, erekbe nem belevágva. Ha nem vagy benne biztos, akkor az első oltásnál, mikor viszed a dokihoz, kérd meg a dokit, hogy mutassa meg, hogyan kell.

2011. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van erre speciális karomvágó, nem drága. Azzal érdemes, mert nem tudod vele megvágni sem a nyuszit, sem magadat. De ha nem megy, akkor inkább doki...
2011. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de mivel kell vágni? anyum vitte orvoshoz hogy levágja a körmét nem tudom mivel csinálták :(
2011. aug. 1. 11:19
 7/11 anonim ***** válasza:

és milyen időközönkét milyen eszközzel? vagy állatorvos?



Mikor már jócskán kilóg a karom a szőr alól, akkor kell vágni, vagy mikor már nagyon kopog a padlón ugrálás közben.

Van erre a célra karomvágó, Fressben 1000 körül már kapsz egyet, én is e körül vettem.


Mint írtam, először állatorvos csinálja meg, hogy lásd, hogyan kell.

2011. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

:)

2011. aug. 1. 11:21
 9/11 anonim ***** válasza:
bizony hogy kell, de először inkább bízd állatorvosra és figyeld meg hogyan csinálja mert nem szabad túl rövidre vágni mivel az fáj nekik(úgy tudom hosszabb szőrű nyulaknak olyan hosszúra kell levágni a körmüket mint a szőrük hossza)
2011. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kb havonta, max 1,5 havonta vágom neki. Én nem vettem semmiféle extra ollót, sima körömcsipesszel vágom, tökéletesen bevált!
2011. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!