Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl vagy tengerimalac?...

Törpenyúl vagy tengerimalac? Mi a különbség köztük?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű kutyám, de szeretnék még valamilyen kis állatkát.

Az érdekelne, hogy mi a különbség a malacka és a nyuszi között? Nyilván sok mindenben eltérnek a természetüket illetően, érdekelne, hogy melyik kötődik jobban az emberhez?

Melyiket könnyebb szobatisztává nevelni, melyiket lehetne minél többet a ketrecen kívül tartani?


2011. aug. 2. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a tengerimalacom szabadon ketrec nélkül van kint az udvaron, nem megy el nagyon aranyos. A nyuszi viszont sokkal izgágább, nekem volt,csak sajnos el kellett ajándékozni mivel a ketrecből kiszöktek és beleestek a tóba.De szerintem egyik sem kötődik az emberhez, túl buták ahoz. Szobatisztaságra nevelni nagyon nehezen lehet! Ha olyan állatot szeretnél aki olyan mint egy mini csivava, akkor a patkányt ajánlom. Nagyon okos, a gazdájához nagyon kötődik, rengeteg trükköt meg lehet neki tanítani,csak az a szépséghibája hogy nagyon büdös, bár a tengerimalac és a nyúl is.:)
2011. aug. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nyulat valamivel könnyebb szobatisztaságra nevelni, de ha nem félsz tőlük, és a görényt ajánlanám garantáltan alomba piszkít, sokan azt mondják, de nem büdös, és ragaszkodik a gazdájához
2011. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem tengerimalacom volt, és nagyon kötődött hozzám. Szobatisztaságra nem lehetett megtanítani. Egyáltalán nem volt büdös, de 2-3 naponta ki kellett almolni. Ketrecen kívül nem lehetett egyedül, mert túl izgága volt, és mindent megrágott. De rengeteget voltunk együtt az udvaron, és sokat játszottunk.
2011. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább egyed, mint fajfüggő. Vannak nagy kedves szobatiszta tengerimalacok és nyulak is, ahogy undok és mindenhova pisilő-kakilók is mindkét fajból. Ha igazán kezes állatot szeretnél, akkor mindenesetre ne kereskedésből vegyél, hanem rendes tenyésztőtől, picit drágább, de legalább nem b*sznak át, és nem szenvedés lesz az életed egy undok állattal, amit esetleg rögtön vemhesen kapsz, vagy idősen, vagy ki tudja.
2011. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tengerimalacom van és egyáltalán nem büdös ha normálisan van tartva viszont a tengerimalac a nyuszival ellentétben szenved ha egyedül van. A tengerimalac nagyon fajtárs igénylő állat. Szobatiszta tengerimalacról lehet hallani de nem jellemző. Emberhez egyedfüggően kötődik. És soha semmilyen körülmények között nem lehet tengerimalacot elkerített rész nélkül tartani a szabadban maximum a szobában ha nincsenek vezetékek és rések a szekrény mögött. Senki nem nézné neki a tengerimalacból első pillantása de rendkívül fürge állatok és senki nem képes elkapni ha megijed és neki indul a szabadban!!! A nyuszinak vannak kötelező védőoltásai ami a malackánál nincsen. A tengerimalacoknak legalább 80*40 ketrec kell ennél kisebb állatkínzás. Remélem segítettem.
2011. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem törpe nyuszim van. Szobámban van nagy ketrecben. Fontos szerintem, hogy olyan legyen a ketrec amiből ki tud ugrani, ugyanis az enyémet reggel kiengedem este bezárom. Persze a szoba nyól biztos. Minden vezetéket eltakartunk és betömtük a kis lukakat is. Első naptól szobatiszta volt. Mindig visszament a ketrecbe, elvégezte dolgát és újra kijött. Jó egyszer előfordult egy baleset de 5 év alatt 1. Malaccal ellentétben szerintem előny, hogy nincs hangja. Viszont van annyira okos, hogy tudja hogy érje el, hogy kiengedjem :)Addig zörög reggel míg ki nem engedem. Általában korai órákban 6-7 elevenebb, olyankor ugrál szaladgál a szobában. Miután kifutkározta magán lepihen az egyik sarokban. Jah és én állatkereskedésben vettem...
2011. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én kereskedésből vettem a tengerimalacomat, már 2 éves és egészséges. lehet hogy szerencsém volt vele :) mondjuk hogy szobatiszta, mert ha kiengedem a szobámba, 1 óráig is kibírja és nem piszkít sehova. ragaszkodás.. nagyon tud örülni nekem, és nyugodtan elterül az ölembe ha simogatom. viszont ha szabadon van engedve, akkor csak úgy tudom megsimogatni ha ő is akarja, és csak akkor jön oda hozzám ha kedve van. de nagyon aranyos állat :)

a törpenyuszi is aranyos, egyedfüggő hogy mennyire van szüksége az ember társaságára. személy szerintem én patkányt választanék, azok nagyon okosak és ragaszkodóak. ismerősünknek volt, egész nap szabadon, este pedig velük tv-zett :)

2011. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nyuszik egyáltalán nem buták! Nagyon okosak, és pár nap alatt szobatisztaságra nevelhetőek.
2011. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés! Én pl nem bírom a malacokat. cukik meg minden de nekem nem jönnek be. viszont az az előnyük hogy kicsik, és egy okosabbat 1-2 hét alatt szobatisztára lehet nevelni. Ám én azt ajánlom hogyha malacot akarsz, kettőt vegyél mert jobban érzi úgy magát. A legtöbb, eléggé kötődékeny típus de azért nem fog az öledbe ugrani meg az annyaként kezelni. szerintem neem olyan inteligens mint a nyúl, de ki hogy látja. kb 80x40-es ketrecben lehet tartani ki-ki engedni, csak az a fontos hogy minden drórot barikádozz el, mert 1 perc alatt megvan a baj!


A nyuszi már más tészta. én mindenképp egy törpenyulat ajánlok. Az messze nem olyan büdi mint egy házinyúl. szerintem sokkal okosabb mint egy malac, és őt is 1-2 hét alatt szobatisztára tudod nevelni. a nyuszkók szeretik a társaságot, a legtöbb bújós. Nemtudom miért de a bak nyuszik ( fiúk) sokkal bújósabbak, kedvesebbek. a lányok ( nekem az van ) kicsit vadabbak, önfejűbbek, izgágábbak. De vannak kivételek. de ha nyulat veszel, tudnod kell HOGY AZ MINDEN NAP FUTTATNI KELL!!!!!! minimum 15-20 perc szabad levegő és mozgáslehetőség kell neki hogy kiegyensújozott legyen. perszem egfelelő eledel, minőségi széna és a napi 2x i friss víz is elengedhetetlen!!!


ajánlom neked a görényeket nagyon aranyosak, barátságosak és sok trükkre meg tudod tanítani, nem olyan igényes mint egy nyúl, viszont ha veszel, szerintem lányt vegyél mert a fiuk büdösek. ( vagy heréltesd ki ) kedves kisállatok, szeretik a sikogatást, ha kicsit nyúzzák őket :) és kis helyen is elférnek. de ők figyelem igényesek velük napi 1-2 óra játék az megíratlanul is kötelező! :)


JÓ ÁLLATTARTÁST! bármit is választasz!


U.i.: a nyúl imád más állatokkal játszani ( pl.: barátságos cica, kissebb testű kutyus :) a görény is szerintem bírja a más állatok jelenlétét!


( nézz utána a haltartásnak is! én imádom a halakat! vannak is! )

2012. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!