Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma derült ki, hogy a húgom...

Ma derült ki, hogy a húgom tengerimalacának rákos daganata van. Holnap fogják műteni. Mennyi esélye van a túlélésre?

Figyelt kérdés
Holnap fogják megműteni, a melső jobb lába mögött van és a húgom teljesen kikészült. Ráadásul ő már a 2.tengerimalac, aki 2 éven belül meghal, hozzátenném hogy 3-ból. És szerintem ez így egyáltalán nem lesz jó, mert az állattenyésztők meg a rengeteg beltenyészet miatt a tengerimalacok nagyrésze így fog járni. Ha most ő meghal, utána Hopi is és akkor már tényleg teljesen magába lesz zuhanva, meg szerintem én is.Mi a véleményetek a helyzetről és hogyan tudnám megkönnyíteni a napjait? És ha sikerül is a műtét, mit kell csinálni vele, hogy ne szedje le a kötést?És mi van ha kiújúl?
2009. ápr. 9. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:

kérdés,hogy ivartalanítva van-e?

ugyanis a tengerimalacok nagy részénél(főleg a lányok)2 éves kor után méh-vagy petefészekdaganat alakul ki és meghal az állat..ezt meg lehet előzni az ivartalanítással.

jól viselik a műtétet,legalábbis nekem ez a tapasztalatom(nyuszim van)


tehát érdemes lenne kipakoltatani.

2009. ápr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nincs ivartalanítva és fiú
2009. ápr. 9. 19:15
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi átolvastam mégegyszer és csak az a baj, hogy nem ott van. közvetlenül a melső lába mögött.kb:6 mm hosszú
2009. ápr. 9. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

én úgy tudom,hogy az ivartalanítás úgy általában az összes daganat kialakulásának az esélyét csökkenti..

kérdés,hogy az előző malacka mibe pusztult bele?


szerintem heréltesd ki,ha már úgyis altatják..

2009. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az előző malacnak szívrohama volt és nem tudtunk róla semmit, mert reggel még ugrált aztán mire hazaértünk nem jött ki a kisházból.
2009. ápr. 9. 19:25
 6/8 anonim ***** válasza:
bizzatok benne az a lényeg !!! egyébként 50%
2009. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok szolgálni hasznos információval de ugyanazt mondom mitn az előttem válaszoló: Bízzatok benne! És én nagyon durkkolok nektek!illetve hát a tengerimalacotoknak!
2009. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki szurkolt, a mali először nem volt jól, de már megint szaladgál, nagyon boldog vagyok, még egyszer köszi
2009. ápr. 15. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!