Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek mit tegyek? Nem...

Szerintetek mit tegyek? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés
Az egyik tengerimalacom (lány) már több mint 2 éve velem van, eddig egyedül volt. Nemrég szereztünk mellé egy kicsit, de kiderült hogy fiú. Nincsenek egy ketrecben, mert a kicsi már ivarérett és mászna rá a lányra. viszont ez a lányt zavarja, és ezért mindig bántja a kicsit. De amúgy nincs vele baja, nem is foglalkozik vele, csak ha kanos a kicsike. Most várjam meg amíg a kicsi elég idős lesz az ivartalanításhoz, és műttessem meg? Vagy inkább adjam oda másnak, ahol nem kell egyedül lennie a ketrecben, és az enyém maradjon egyedül? Gőzöm sincs mit csináljak, félek hogy később nem fogadná el a kicsit, és akkor felesleges a műtét :/
2011. aug. 8. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értek a tengerimalacokhoz de el is cserélheted. amúgy (jó pár hörcsög, degu és miegymás után, valamint rokonok otthoni jószágai alapján következtetek rá) hogy szerintem eleinte össze kéne szokatni a kettőt. Amúgy a kutyák se tudnak kiskutyát csinálni néha, csak akkor ha az egyiknek már vannak tapasztalatai, ha érted mire gondolok:) lehet ez is a baj olyankor. Amúgy ha csak akkor van velük baj ha kanos a kicsi akkor esetleg jó ötlet az ivartalanítás, de ez is csak ötlet, nem biztos, de kérdezd meg egy állatorvostól is és az árat is mert lehet kijön belőle 2 tengeri malac is és akkor már inkább az, gondolom:)
2011. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
amúgy lehet ha vársz egy kicsit még és nő a kicsi is akkor rendben meglesznek egymás mellett. Vagy ha nem kapod ki egyből, amint cihálják egymást lerendezik egymás közt, csak figyeld őket azért nehogy komolyabb baj legyen. Am. eleinte úgy szokajsák őket össze hogy külön ketrecben vannak és mikor már tűrik azt is ha a ketrecek egymás mellet vannak meg úgy alszanak egymáshoz közel meg stb, akkor már össze lehet őket engedni is (legalábbis nagynénéméknél bejött a deguknál, de azok amúgy is mások.) (első voltam:))
2011. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
idegen helyen ismertettem össze őket, és nem szoktak sokáig együtt lenni. már csak azért sem mert a kicsi mászna a nagyra, és püfölik egymást, meg azért se, nehogy véletlenül kicsik legyenek, mert azt nem akarok. elcserélni meg végképp nem, mert rossz helyről került hozzám a kicsi, és én gondoztam hogy újra egészséges legyen. :)
2011. aug. 8. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem vannak tengerimalacaim és egy hozzáértő klub tagja is vagyok. Semmilyen körülmények között ne rakd össze a fiút a lánnyal amíg az ivartalanítási gond nem oldódik meg. Nem egész fél perc elég nekik ahhoz hogy befedezze a lánykát és olyankor befutnak egy védett helyre mire észreveszed már baj van. Konzultálj egy állatorvossal a témában mert lehet érdemesebb lenne a lánykát ivartalanítani mert őt már most is lehet, de úgy tudom a lánykákat ritkábban szokták vállalni. A doki jobban ért hozzá, hogy a kisfiú elegendő súllyal rendelkezik-e az ivartalanításhoz lehet őt is hamarosan lehet.De jól vigyázz sok doki csak mondja hogy ért a tengerimalacokhoz és valójában nem. Gondosan válaszd ki az orvost ha jó a doki baj nem lehet a műtéttel de rossz orvosnál bele is halhat. Ha nem tudsz jó dokit írj nekem vissza és küldök tanácsot kihez vidd hozzád közel. Az összeismerkedés egy semleges helyen történjen majd(ne a lányka ketrecében) tegyél nekik sok szénát, vizet és bújókat. Így ha kezdetben kergetőznek el tudnak szaladni. A hágó mozdulat amúgy a dominancia kifejezése is nem csak a párosodásé szóval később ivartalanítás után is fogod látni. Az ivartalanítás után még várni kell pár napot míg teljesen "kiürül" a fiúcska szervezetéből a babagyártáshoz kell anyag. Addig tedd a két ketrecet közel egymáshoz hogy szokják egymás szagát.
2011. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!