Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak? (tengerimalac)

Mit csináljak? (tengerimalac)

Figyelt kérdés
Egy éves nőstény tengerimalacom mellé végre sikerült vennem egy társat ( pár hónapos hímet). Azt hittem, hogy nagyon boldogok lesznek, mivel sok helyen azt írják, hogy a malacnak az a legjobb, ha van társa. Csakhogy Anna azóta "megbolondult, az elején folyton berregett és a hátára akart mászni (gondolom azért, hogy megmutassa ő a főnök, övé a ketrec, a hintaágy, minden), most főleg akkor csinálja, ha kapnak enni, szegény másik malacka meg nem nagyon mer odamenni enni, amikor ő is ott van. Látszik, hogy féltékeny az Anna, amiért vettem még egy malackát. Az a baj, hogy fiatalabb, esetleg, hogy hím? Mit tegyek? Megszokják egymást? Vagy valami ötlet, hogy összebarátkozzanak?
2011. aug. 10. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem lányt vettél mellé? Két lány jobban kijön egymással, szerintem. Családot szeretnél amúgy nekik?
2011. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő volt a legédesebb, amikor megláttam, beleszerettem:D Családot nem nagyon szeretnék nekik.
2011. aug. 10. 14:10
 3/8 Eszter:) ***** válasza:
Szia..Gondolkozni kén eezt nem roszból mondom.!Add el a himet és vegyél helyette egy nöstényt..:)Vagy Család lesz a vége..:)
2011. aug. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sürgősen vegyél inkább nőstényt! Szerinted hogy lehet megakadályozni, hogy pár hónaponta szaporodjanak, ha együtt vannak?!

Sehogy. Vagy ivartalaníttatni kéne a hímet.

2011. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha mondjuk bevállalod a családot és megtartod a hímet, szerintem kis időre külön kellene választani őket. Két ketrecbe pl, tedd őket egymás mellé. Így a nőstény nem fogja annyira félteni a területét és a hím is tud enni. Aztán egy hét után próbáld meg óvatosan összeengedni őket.
2011. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hogy tetted össze őket? egyből be az idősebb ketrecébe? mert akkor jóhogy védi, és bántja a kicsit, hisz egy idegen tolakodott be a területére. esetlen etethetnéd más helyen.. viszont ha nem akarsz kis malacokat, sürgősen szedd szét őket, és vagy cseréld ki a kicsit egy lányra, vagy ivartalanítsd majd a fiút. 4-5 hetes koruktól ivarérettek, bármikor lehetnek kicsik. viszont az ivartalanításnak is vannak határai, úgy tudom 6 hónapos kor és 500 gramm. szóval ha meg akarod tartani a fiút, szedd szét őket.

én is így jártam, lány malacomhoz szereztem egy kis malacot, aki sikeresen fiú lett. úgyhogy őszig külön ketrecben élnek, aztán jön az ivartalanítás :) a fiút kevésbé veszélyes ivartalanítani, hisz nála csak a herezacskót kell felvágni. a lánynál meg ki kell venni a petefészkeket, és ezért fel kell nyitni a hasüreget is. szerencsésebb a fiút, de ha van hozzá értő orvos, meg tudja csinálni a lányt is.

2011. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:D Szét rakom őket két ketrecbe és meglátom mit teszek, nem lenne szívem megválni a kicsitől...
2011. aug. 11. 13:02
 8/8 Eszter:) ***** válasza:
Tedd azt;)..Jó düntés..:)
2011. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!